De kleurrijke sterstad Natuur, cultuur, historie, bedrijvigheid, vernieuwing op 25 hectare. Om nog maar te zwijgen van de potentie en de ambitie die Tholen op diverse terreinen uitstraalt en in daden omzet. Maar vreemd genoeg lopen veel van de circa 25.000 inwoners er niet mee te koop en dat voedt buiten de gemeentegrenzen ten onrechte"een scheef beeld, is één van de conclusies na het zt rondetafelgesprek op het gemeentehuis. MB al Tholen ii r*T| Job Schot (1963) is visser van beroep, sinds 1992 onder Belgische vlag. Hij volgde de lts in St. Maartensdijk en de Visserijschool te Vlissingen. Hij is lid van de Quotacommissie en Rederscentrale in België en lid van het Tuchtcollege voor de Scheepvaart in Amsterdam. Hij is een halfjaar voorzitter van emk vissers, een actiegroep tegen over-regelementering vanuit Brussel en ngo's waar groen nooit groen genoeg voor is. Siem Jansen (1962) is werktuigbouw kundige en ondernemer met zijn bedrijf Jansen Technology Group. Hij volgde de lts Metaal en de mts Werktuigbouw kunde. Hij verzorgt bedrijfsvoering en beheer als Bullet proof manager. Hij is al jaren lid van de vrijwillige brandweer als lid van het duikteam. Sarien Bout-Sakko (1939) is gepensio neerd muziekdocente en echtgenote van Huib Bout. Zij is dirigent van vocaal ensem ble Viva la Musica en woont in de Kerkstraat in een huis dat al sinds 1807 in de familie is. Het oude vestingstadje Tholen was voor haar ruim 20 jaar geleden een bron van inspiratie om de Kunstroute te bedenken, beeldende kunst, muziek en andere podi umkunsten in al die prachtige monumenten en karakteristieke huizen. Bijna vijfjaar geleden nam ze het initiatief voor de Zomer- concerten Tholen in de Grote- of O.L.Vr.Kerk, in de Gasthuiskapel en in de rk Kerk O.L.Vr. Hemelvaart. Foto: Sjoerd Jan Drenth. 4 Zeeuws Tijdschrift 2016 4 Foto: Gemeente Tholen Ger J. van de Velde-de Wilde (1956) is getrouwd met Krijn Jan en ze hebben twee kinderen. Zij bracht haar jeugd door op Schouwen-Duiveland en werkte daar ook met haar man op een van oorsprong traditioneel akkerbouwbedrijf, dat zij gedurende de jaren hebben omgevormd tot een nieuwe economische drager in het buitengebied, bestaande uit een winkel met streekproducten, een kampeerterrein en wijnbouw. Hun zoon heeft het bedrijf in 2010 overgenomen. In 1990 is haar bestuurlijke politieke loopbaan gestart met het raadslidmaatschap in de voorma lige gemeente Brouwershaven, gevolgd door het wethouderschap (1994). Na de herindeling op Schouwen-Duiveland (1997) werd zij fulltime wethouder van de gemeente Schouwen-Duiveland. In 2005 werd zij benoemd tot burgemeester van de gemeente Goedereede. Met de fusie datum op Goeree-Overflakkee in zicht is ze van november 2012 tot de zomer van 2013 waarnemend burgemeester geweest van de gemeente Albrandswaard. Sinds 15 november 2014 is ze burgemeester van de gemeente Tholen. Johan Koedood (1976) is getrouwd met Mariska Baaij en zij hebben vier kinderen. Hij woont in Tholen sinds 2004. Hij is Zelfstandig bouwkundig adviseur vanaf initiatief tot na oplevering voor diverse bouwprojecten. Lid van de Gereformeerde Gemeente te Tholen. Initiatiefnemer bij opzetten jaarmarktorganisatie ten bate van goede doelen. Mede-initiatiefnemer bij de opstart van Kringloopwinkel OverThollig. Voorzitter van Comité Blijven Spetteren voor behoud van zwembad de Spetter te Tholen. 5 Zeeuws Tijdschrift 2016 4

Zeeuws Tijdschrift | 2016 | | pagina 3