VOOR ONZE LEZERESSEN Q F h 1 zijn le- ik altijd veel 'K S’ R GESPRONGEN LIPPEN. Middelen hiertegen zijn: Het bestrijken met coldcream. Vochtig maken met warm water en daarna inwrijven met herten- of schapen vet of lippenpommade. De gesprongen plekken beplakken met de velletjes van een ei. trouwd man benijdt in stilte den vrijgezel. De sterftecijfers toonen echter duidelijk aan, dat de vrijgezel in het geheel niet te benijden valt. De getrouwde man heeft een vrouw, die „zanikt” over zijn gezondheid. Als hij hoest, kucht of pijn heeft, staat zij direct klaar met een remedie of een raad. De vrijgezel kan hoesten of kuchen tot hij op zijn doodsbed terecht komt en er is niemand, die naar hem omkijkt. En veel voor zichzelf doet hij ook niet Ook in andere opzichten geloof ik, dat het huwelijk voor een man veel beter is dan de vrijgezellenstaat. Het geeft hem zorg en daardoor meer interesse voor het leven. Alle mannen moeten daarom mijns in ziens trouwen. Indien zij niet genoeg ver dienen om dat te doen, moeten zij des noods een vrouw zoeken, die hen helpt bij het vergaren van het inkomen. De vrouw heeft getoond, dat zij daartoe in staat is. En bovendien: menige vrouw is de oorzaak van het succes van haar man, ook in financieel opzicht. Menige man zou nog het bescheiden salaris verdienen van zijn jongelingsjaren, indien er geen vrouw naast hem had gestaan, die hem den weg tot meer verdienen had gewezen, die hem den moed had gegeven meer te eischen voor zijn prestaties. Ik heb geen sympathie voor de vrouw, die aan het hoofd van haar man zeurt om juweelen, mooie kleeren of bonbons.... Ik waardeer alleen de vrouw, die „za nikt" omdat de gezondheid van haar man haar ter harte gaat. En nu weet ik wel," aldus besluit»de schrijver, „dat er veel mannen zijn, die niet tegen „zeuren" kun nen, maar zij moeten dan maar lééren er tegen te kunnen en beseffen, dat het om hun eigen bestwil gaat. Zij, die zoo ver standig en schrander zijn in hun zaken, in hun studie, moeten ook hierin maar eens hun verstand laten spreken Mannen zijn over het algemeen nalatig wat hun gezondheid betreft. Als er niet iemand voortdurend achter hen staat, zou den zij gewoonlijk pas naar een dokter gaan als het te laat is. Het feit, dat vrou wen veel meer belang in de verzorging van het lichaam stellen dan de mannen wordt iederen keer bewezen, wanneer ik een le zing houd. Dan zijn er altijd veel meer vrouwen dan mannen. DIE ONTSIERENDE RIMPELS. Om het ontstaan van rimpels te voorko men of om ze, als ze er eenmaal zijn, te verdrijven, moet het volgende recept uit stekende resultaten opleveren. Men vermengt een ons fijn gestampte, zoete amandelen en een half ons bittere amandelen tot een stijve massa, door er vijf en tachtig druppels Perubalsum en een eetlepel honing aan toe te voegen. Indien men nu dit mengsel iederen avond op het gezicht smeert, na het eerst te hebben ge- wasschen, zal het gevolg werkelijk verras send zijn. EEN VROUW, DIE ZEURT. A dvocaten, rechters en anderen, die vaak te doen hebben met de proble men, welke tusschen man en vrouw rijzen, hebben langen tijd gewaarschuwd tegen de vrouw die .zeurt'. Er zijn maar weinig dingen, hebben zij altijd beweerd, die zóó spoedig de liefde van een man kunnen dooden als deze dikwijls specifiek vrouwelijke eigenschap. Teekenaars heb ben de „lastige" vrouw afgebeeld, zangers hebben haar op min of meer hatelijke wij ze bezongen en ons zoo langzamerhand doen gelooven, dat haar man een Gekla- genswaardig schepsel was.... Er is nu echter iemand opgestaan, in de persoon van een zeer bekend dokter te New York, een man van ongetwijfeld groote kennis en ondervinding, die haar partij heeft opgenomen. Hij is van oordeel, dat de man, die een zeurende, lastige vrouw heefteen lot uit de loterij heeft getrokken. „Natuurlijk bedoel ik niet," aldus zegt hij, „dat iedere zeurende of lastige vrouw een geluk voor haar man is. Ik heb dan ook slechts een bepaalde soort op het oog. De soort, die ik bedoel is de vrouw, die aan het hoofd van haar man .zeurt’, dat hij, als er regen dreigt te komen, een para plu moet meenemen of zijn regenjas aan trekken. Die er aanmerking op maakt, als hij te veel sigaretten rookt of te vlug eet. Die den dokter laat komen, als hij liever met een leelijken hoest zou blijven loopen, tot zijn kwaaltje chronisch is geworden Ik bedoel de vrouw," vervolgt hij, ..die een scène zou maken, als hij tot in den nacht werkt of als hij des avonds te laat zou uitblijven. Natuurlijk is er niet één man, die overtuigd is, dat een dergelijke handel wijze in zijn eigen belang is en dat de eenige bedoeling van zijn vrouw is, zijn ge zondheid en lichamelijk welzijn te bevor deren. Iedere vrouw heeft een instinct, dat haar ertoe drijft, liefdezuster te zijn. Het is dit instinct, dat maakt, dat de moeder angstig is, indien haar kind zich niet goed gevoelt. Indien ze maar eenigszins van haar man houdt, zal zij even bezorgd wezen voor zijn welzijn als voor dat van haar kinderen. Maar.... waardeert hij haar zorg? Zel den! Op zekeren dag," zoo vertelt de dokter verder, .kwam er eens een man bij mij om zich door me te laten onderzoeken. Hij deed echter zoo onverschillig, dat ik hem vroeg, wa-arom hij eigenlijk kwam, indien hij klaarblijkelijk zoo weinig belangstel ling voor het geval toonde. „Ik wilde ook niet komen,” verklaarde hij, „maar mijn vrouw heeft net zoo lang gezeurd, tot ik maar gegaan ben. Ze heeft zoo lang gezanikt, dat ik niet meer naar huis durf te gaan, voor ik bij u was ge weest. En wat wilde nu het geval? Dat het on derzoek, waaraan hij zich door het .zeuren van zijn vrouw ten slotte onderwierp, oor zaak is geweest, dat hij jaren aan ven heeft kunnen toevoegen. I Spreek ik eens voor een vergadering van uitsluitend mannen, dan merk ik maar al te goed, dat zij alleen maar al hun aan dacht bij het onderwerp hebben, wanneer ik iets zeg, waarom ze kunnen lachen Ze zijn zóó in beslag genomen door de vraag, hoe zij geld moeten verdienen, dat zij aan hun gezondheid geen of nauwelijks aandacht besteden. Het is alleen de vrouw, die zeurt', die in dit opzicht iets voor hen kan doen. De huidige wetenschap doet ons een massa voorschriften aan de hand, die niet anders kunnen dan ons leven verlengen. Het is aan ons, die voorschriften in prac- tijk te brengen. En wanneer een vrouw tracht, hierbij een handje te helpen, moet de verstandige echtgenoot haar niet uit lachen of.geërgerd zijn. Evenmin moet hij haar zeggen „niet zoo te zeuren!” Er is geen twijfel aan, of menig ge- No. ■O- o- MM i f 80106. Gemakkelijk te maken en tevens keurig model huisjapon voor elke mooie wollen stof, gegarneerd met sjaalkraag en manchetten van satijn. Benoodigd van 90 c.M. breede stof 3 a 3.50 M. Verkrijgbaar in bustemaat 90, 95, 100 of 110 c.M. No. 80453. Snoezig zomerjaponnetje voor ge» bloemde crêpe of voile. De rok heeft ruimte aan een zijde, het lijfje een modern sjabot. Ver» krijgbaar in bustemaat 90, 95, 100 of 110 c.M. Benoodigd van 95 c.M. breede stof 3 a 3.50 M. Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn fr. p. p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het nummer, aan Mevr. Milly Simons, 2e Schuytstraat 261, Den Haag.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1929 | | pagina 10