VOOR ONZE LEZERESSEN I IE I f I i 1 r 'W; I TI komen. Dan riep ik weer eens: „Kijk ik blijf drijven!" of: „Kijk, mijn rug zwemmen, hoor!" -o- KOKEN IN DEN ZOMER. Het grootste gedeelte van onze energie komt van de zon. Vandaar dan ook, dat gedurende den winter en een zonloozen zomer zich veel ziektegevallen voordoen. Het menschelijk lichaam heeft niet de kracht of energie aanvallen van ziekte af te slaan of het moet gesterkt zijn door zonneschijn. Gewoonlijk kunnen wij gedurende den zomer wel rekenen een bepaalde hoeveel heid zonlicht te ontvangen, dat uit de at mosfeer in ons lichaam dringt, maar er is nog een andere manier om deze zonne en deze is versche, sla te eten, rauwe groenten en blijven terwijl uw kind toch de weldadi- gen invloed van het zonlicht ondervindt. -o- HEBT GIJ VOGELS? Gedurende buitengewoon warm weer hebben vogels behoefte aan schaduw; helle zonneschijn is niet goed voor hen. Kooien, die buitenshuis hangen of in de vensterbanken staan, moeten worden be schermd tegen de volle kracht der zonne stralen. men. Er bestaat geen betere manier!" Nu is zwemmen een wonderlijk heilzaam mid del voor hen, die genoegen aan zwemmen beleven en „erin gegooid worden" is mis schien heel goed voor enkelen! Maar het kind, dat bang is van de zee, moet nim mer gedwongen worden erin te gaan. Een dokter vertelt, dat zijn dochtertje vreeselijk bang van water was. Ik begreep niet, waar haar angst vandaan kwam, zegt hij, maar ik wilde dien in ieder geval ver drijven. Ik nam haar mee naar zee en toen ik een bad ging nemen, zei ik haar in het zand te gaan spelen maar niet te dicht bij het water te komen. Ik zag vaak, dat zij mij gadesloeg en langzamerhand dichter bij kwam. Af en toe riep ik eens: „Kijk eens, hoe vader duikt!" Dan verdween ik in het water om een eind verder boven te Dat amuseerde haar geweldig, nu eens, hoe nu ga ik op Ik bleef zoo voortdurend haar aandacht trekken, tot ik zag, dat zij verlangend werd mij na te doen. Dan kwam ik echter uit het water en ging met haar in het zand spelen. Zoo verliepen een paar dagen, tot ze op een goeden dag zei: „Vader, ik wil net zoo leeren zwemmen als u!” Dien dag kwam zij voor het eerst in zee en nu kan zij uitstekend zwemmen. Maar ik weet, dat als ik haar gedwongen had in zee te gaan, zij voor haar gansche leven een hekel er aan gehad zou hebben. Wees dus voorzichtig, moeders, met de wijze, waarop gij tracht den afkeer uwer kinderen te overwinnen. Takt, beleid en nadenken moeten aan al uw handelingen, waar het kinderen betreft, voorafgaan! -o- EEN MIDDEL OM IN SLAAP TE GERAKEN. Onlangs hoorden wij de volgende wijze ,hint' van een dokter voor hen, die aan slapeloosheid lijden. „Het in slaap raken wordt zeer verge makkelijkt," zei hij, „indien we, na de oog leden te hebben gesloten, trachten zonder ons in te spannen naar het midden van ons voorhoofd te kijken. Dat maakt dat de oogen opwaarts naar binnen gericht wor den, hetgeen de stand is, dien zij bij een natuurlijken slaap innemen. Indien de oogen in dezen stand staan, is het zeer moeilijk om aan iets bepaalds te denken; we raken „gedachtenlöós" en zullen spoedig in slaap zijn!" Wij hebben dit middel een paar keer ge probeerd en er veel baat bij gevonden, zoodat we het gaarne aanbevelen. -o- LET OP DE OOGEN VAN UW BABY. Men dient er gedurende de zomermaan den angstvallig voor te waken, dat baby niet op zijn rug in zijn wagentje ligt met zijn gezicht in de volle stralen van de zon. Gebeurt dit, dan bestaat er gevaar dat de oogen voorgoed worden aangedaan. Zorg daarom steeds, dat uw baby onder een kap ligt of verzet den wagen van tijd tot tijd zóó, dat de oogen in de schaduw MOEDERS PAS OP! W ogen wij u eens vragen, moeders: gaat 2 VI ée wel met uw kinderen op de juiste wijze om? Als uw jongste zoontje weigert zijn meelpap te eten, wordt ge dan boos op hem en zegt ge dan, dat hij niets anders krijgt vóór hij zijn pap opheeft? Dat is de oude methode, die niet langer getolereerd kan worden. Dokters zooxyei als opvoedkundigen staan thans op een geheel ander standpunt. Zij zeggen, dat als kinderen gedwongen worden dingen te doen, die zij niet graag doen of als zij voedsel moeten eten dat zij niet lusten, het zeer waarschijnlijk is, dat zij later, een maal grooter geworden, niet vriendelijk zullen staan tegenover verschillende din gen, die toch van groot gewicht voor hen zijn. Indien een kind een actieven afkeer voor iets toont, dan is daar een psychologische reden voor. Indien een kind bijvoorbeeld weigert aardappelen te eten, komt dit wel licht, omdat het zetmeel in de aardappe len een slechte uitwerking op zijn consti tutie heeft. Heel wat goed-meenende moeders den ken, dat hun kinderen precies dezelfde dingen moeten doen als de kinderen van mevrouw Zoo-en-Zoo. Maar sommige kin deren zijn zenuwachtig geboren, anderen worden zenuwachtig, omdat zij eens hevig geschrokken zijn en andere kinderen we ten heelemaal niet wat vrees of zenuwen beteekenen. U kent ailen misschien wel het type van den snoevenden vader, die bij het ge zicht van de zee zegt: „Gooi ze erin! Dat is de beste manier om hen te leeren zwem- energie op te doen, groene fruit. Het berust op een verkeerde gewoonte om versche groenten gekookt te eten in dien ze rauw gegeten kunnen worden. Groenten, die gekookt moeten worden, moeten echter niet verdronken worden in water of bedorven worden door soda aan het water toe te voegen. Tomaten en pas geplukt fruit zijn uit stekende energie-gevers! Men ete ze dus zooveel mogelijk! Twee elegante mantels I w i van bedrukte gebloemde crêpe ïi Links: Eenvoudig wandelcostuum stof. Rechts: Visitetoilct van g de Chine. - 1 W;-- van lichte stof.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1929 | | pagina 10