VOOR ONZE LEZERESSEN I I i t t.’ poeder aanschaft dag vergende. En daar zouden we dan geen tijd voor hebben? Zou het onmoge lijk zijn vijf minuten later naar bed te gaan of vijf minuten vroeger op te staan? We kunnen het haast niet gelooven en dringen er daarom bij onze lezeressen op aan, vooral toch iederen dag het uiter lijk te verzorgenEer het te laat is en het berouw komt.... Vijf minuutjes per dag om gracieus oud te worden is dat te veel? NUTTIGE WENKEN. van ruiten is gemakkelijk ze te wasschen met pe- wanneer de ruiten eenmaal men ze hiermee ont- door een Geslepen flesschen reinigt kelijk door Het bevriezen te voorkomen door keiwater. Ook bevroren zijn, kan dooien. Ruiten kan men ondoorzichtig maken oplossing van zout in licht bier. men gemak- ze in een oplossing van beuken- houtasch te leggen, die door vloeipapier is gezeefd. Flesschen, die muf rieken, reinigt men met houtskoolpoeder en water, door het mengsel er lang in te laten staan. Aanslag op ruiten en spiegels voorkomt men door inwrijven met glycerine (55 gram op één liter spiritus) door middel van een zeemleeren lap. ONS UITERLIJK. De noodzakelijkheid van voortdurende verzorging. Zerscheidene huisvrouwen passen het- V zelfde principe toe op de verzor ging van hun uiterlijk als op het schoonhouden van hun huis. Hiermee be doel ik, dat precies zooals zij eenige we ken lang hun huis gedeeltelijk verwaar- loozen om dan opeens te vervallen in een verwoede schoonmaak-manie, zij even eens hun haar, hun gezicht en handen eenigen tijd veronachtzamen, om dan, na een paar maanden, plotseling verontrust te worden door hun uiterlijk en zich om zoo te zeggen ónder te dompelen in een schoonheidsbadl Als wij dergelijke vrouwen mogen ge looven, komt dit, omdat zij geen tijd kunnen vinden om geregeld zorg aan heur uiterlijk te besteden. We zullen hier niet dieper op deze kwestie ingaan, doch alleen constateeren, dat dit gebrek aan tijd zeer te betreuren is, omdat zij hier door op een kwaden dag met een schok tot het inzicht moeten komen, dat zij er niet meer zoo aardig en frisch uitzien als.... ja misschien in de herinnering als een paar weken geleden pas. Mis schien kwam het door een tactlooze op merking van een vriendin of door een blik in den spiegel bij werkelijk goed licht. In ieder geval is het gevolg, dat ze zich cream en poeder aanschaft en de hand aan den ploeg slaat. Meestal is het dan echter te laat en met een zucht zal ze de schuld aan haar leeftijd geven. Misschien is zij niet meer zoo jong, maar in ieder geval is het mogelijk- bevallig oud te worden en het is nergens voor noodig, dat men er verwaarloosd uitziet. Een bekend schoonheidsspecialist heeft eens gezegd, dat het de paar minuten, die we per dag aan ons uiterlijk beste den, zijn, welke den meesten invloed hebben en niet de uren laten we zeg gen drie of vier per week. In een paar minuten per dag immers kan men die kleine zorgen aan het uiterlijk besteden, waarvan het nalaten zoo fataal kan wor den. De gewoonte om vóór het ter ruste gaan, de huid goed te wasschen en schoon te maken met een van die talrijke, goede creams, welke daarvoor in den handel zijn, kost slechts enkele minuten en zij is méér dan waard, geregeld te worden toe gepast. Dan is er nog de gewoonte, de huid met een of andere samentrekkende vloei stof te behandelen om de kleine rimpel tjes weg te werken, die jaren aan ons gezicht kunnen toevoegen en die iemand er zoo vermoeid kunnen doen uitzien. Voorts is er nog de gewoonte, om het haar iederen dag goed te borstelen, om de nagels te verzorgen en een cream voor de handen te gebruiken, alle bij elkaar niet meer dan misschien vijf minuten per o Een tweetal fraaie patronen voor divankussens. voor bezoek geblokte tweed. Twee hoogst moderne en eenvoudige wandeltoiletjes. I s Links: Chique, doch eenvoudig toiletje Rechts: Wandeltoiletje van

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1929 | | pagina 10