VOOR ONZE LEZERESSEN •I 1 I I I a Al i 1 lil - I vo< alles zal 4 I aangename een half ons zich herinnert, dat het inderdaad vier hon derd bollen waren. En als dan zijn vrouw haar meening niet prijsgeeft en meent, dat dat het wel en wee ervan afhangt of haar man vier honderd of drie honderd zes en negentig bollen kocht, wel, dan zal er mis schien een uitgebreid en warm dispuut tusschen hen volgen dat bedenkelijk dicht een twist nadert.... terwijl de rest van het gezelschap er verveeld en zwijgend bij zit, niet begrijpend, waarom al die woor den worden verspild. Er zijn veel vrouwen en mannen, zooals het hierboven bedoelde type. Zij strijden en twisten over dingen, die van geen enkel belang zijn, voor niemand (ook voor hen zelf niet!). Onnoodig te zeggen, dat derge lijke menschen voor hun omgeving aller vervelendst ziin. Men voelt immers direct, dat men erg voorzichtig moet zijn bij het geen men zegt, want dat ze alles letterlijk opnemen. Een gesprek met hen is geen afleiding, maar een soort benauwende in spanning, omdat ze bovendien ook dikwijls nog precies willen weten als ge iets gaat vertellen, wat de aanleiding was, waar het gebeurd is, wat voor weer het was en hoe veel menschen erbij waren.Hebt ge her\ dan eindelijk naar hun zin ingelicht, weten ze genoeg kleinigheden en wilt ge verder vertellen gaandan merkt ge vaak, dat ge ten slotte door al hun gevraag vergeten zijt, wat ge wilde zeggen. Dan zwijgt ge verder maar en neemt u vast voor, hen voortaan zoover mogelijk uit de buurt te blijven! Hetgeen het beste is! terhout) in een kwart liter koud water en smeer daar de nagels van het kind mee in. (Het verdient aanbeveling ook een weinig je aan de vingertoppen te smeren). Dit aftreksel doet geen vlekken ontstaan en het is volstrekt onschadelijk. De bit tere smaak doet het „genoegen" van na gelbijten echter afgaan en het werkt tevens als een goede herinnering! -o- KLEINZIELIGE MENSCHEN. Het belang van kleinigheden kan natuur lijk moeilijk overschat worden zoodra het geldzaken betreft en zelfs bij het toilet, de huishouding en het koken zal het zijn groote nut hebben, op details te letten, maar men kan ook deze stelling te ver drijven en hierdoor te scrupuleus zijn in zaken, die van geen gewicht zijn en die slechts de dagelijksche conversatie raken. Daar is bijvoorbeeld het type van de irriteerende vrouw u kent haar natuur lijk allen die, als ze haar man hoort beweren, dat hij verleden jaar voor den tuin vierhonderd bollen heeft gekocht, on middellijk invalt en zegt: „Neen, man, je vergist je. Het waren er drie honderd zes en negentig! Ik weet het zoo goed, omdat ik mij herinner, dat ik direct heb gezegd toen je ze bestelde, dat het er drie en der tig dozijn waren!” Is haar echtvriend nu oók toevallig een man met een penchant voor futiliteiten, dan zal hij de waarheid van hetgeen zijn vrouw zei, waarschijnlijk ontkennen en de omstandgiheden vertellen, waarom hij HET NAGELBIJTENDE KIND. K Is een kind nagelbijt, is dit een directe uiting van een zekeren vorm van zenuwen. Straf is daarom van weinig nut om het kind van deze kwaal af te helpen. In werkelijkheid doet straf meer kwaad dan goed, want nagelbijten is niet zoozeer een bewust kwaad willen doen, als wel een gedachteloos toegeven aan wat een behoefte is geworden. Daarom is het veel beter een kind zoo mogelijk door het sterken van zijn wil te leeren, deze verkeerde gewoonte af te leeren; dan speelt de geneeswijze tevens een nuttige rol bij de karaktervorming. Knor of sla echter nooit om het ge- wenschte resulaat te bereiken! De beste manier om de fout te bestrij den is het kind zijn belangstelling op te wekken. Vestig de aandacht van het kind op een bepaalden nagel door er de ge dachte aan te verbinden van iemand, van We het veel houdt bijvoorbeeld van moeder of vader. Vraag het kind dan om een week lang niét van moeders of vaders nagel te willen eten. Tracht het de vol gende week eenzelfde belangstelling in te boezemen voor een nagel van de andere hand. Wanneer het kind op deze wijze twee „mooie” nagels krijgt, die het kan laten zien, is zijn trots misschien opge wekt en is de overwinning in het zicht! Wees echter geduldig, want het kind zal zich nog wel eens vergissen en niet van een leien dakje gaan! Wanneer de hierboven aangegeven methode faalt, moet ge uw toevlucht tot minder aangename middelen nemen. Week een half ons kwassia-stukjes (bit- DE II i fi NAMIDDAGCOSTLIUM MET CAPE van zwarte crêpe de Chine. Aan den hals, de manchetten en de das zorgt een wit biesje voor de gameering. I DE LANGE AVONDJURK! Deze nieuwe creatie is geheel van zwarte kant, waarbij een kleine cape, eveneens van kant, gedragen wordt. HET KORTE BOLEROJASJE is een prettige dracht voor het voorjaar. De blouse van crêpe de Chine wordt in den rok gedragen.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10