VOOR ONZE LEZERESSEN I 3 F Jr I 1 c r I RECEPTEN. F/ y 1 - LEER UW BABY WETENSCHAPPELIJK SPARTELEN V 'I over een l twintig de op De h derC Pij, i Brandvlekken, ontstaan door een te heet strijkijzer, bestrijke men, als het weefsel nog niet verteerd is, met in water opgeloste borax en strijke de plaats droog. Moeder neemt baby’s been tjes met haar handen juist beneden de knieën, drukt ze dan opwaarts tegen de maag (zachtjes natuurlijk!) en strekt ze daarna weer recht uit. babykast) om de kleine er afvalt. Daar het kind van kan samentrekken dan uitrekken, begint om baby plat op zijn rug te leggen en Voorzichtig maar flink brengt zij hem in een zittende hou ding, zijn armpjes boven het hoofd heffend. Deze oefening staalt de spiereh van zijn schouders ën rug. Derde oefening. Baby’ ligt nu in een andere houding, waar uit moeder hem opheft, na eerst zijn handjes zachtjes zijwaarts te hebben geopend. Langzaam laat zij hem weer in den oorspronkelijken stand zakken. r Een goed poetsmiddel voor marmer is het volgende: tachtig deelen terpentijn en deelen witte was. No. 83178. Bij het slanke jonge meisje zal deze dubbel overslaande mantel met ceintuur, gemaakt van groen velours en gegarneerd met bont, zeker in den smaak vallen. Verkrijgbaar in bustemaat 81, 86, 91, 96 en 102 cM. Benoodigd van 135 cM. breede stof 3.20 M. No. 83226. Dit is een schooljurk, die zeker elk meisje in den leeftijd van 11 tot 16 jaar gaarne zal bezitten. Roodbruin, blauw of olijfgroen charmelaine of wolcrépe kan er voor genomen worden, of elke andere 90 of 95 cM. of 135 cM. breede wollen stof. Benoodigd van 90 cM. breede stof 2.70 a 3.25 M. Van 135cM.breedte 2.20a2.40M. Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn franco p. p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het No., aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstr. 261, Den Haag. De eerste „positie" van baby bij zijn gymnastische oefe ningen hij wordt op zijn rug gelegd met zijn hoofdje naar moeder, die zijn armpjes zij waarts uitstrekt. Drie in de pan. Hiervoor heeft men noodig: 300 gram bloem, 300 gram boekweitmeel, 2 a 3 eieren, 150 gram krenten, 150 gram rozijnen, 50 gram gist, 7 d.L. melk, 5 gram zout en 100 gram boter. De bereiding geschiedt als volgt: klop de eieren met het zout; voeg bloem en meel toe, eveneens langzaam de lauwwarme melk; besla dit alles flink, voeg de gewasschen krenten en rozijnen toe, alsook de gist, vermengd met wat suiker of wat lauwwarme melk. Laat dit beslag een half uur rijzen. Bak er daarna kleine koek jes van; drie tegelijk in de koekenpan. Meer en meer wordt door ouders en op voeders het nut begrepen van een doelbewuste, wetenschappelijke spierbeweging. In den zoo genaamd goeden ouden tijd werden de babies zóó stijf ingepakt, dat zij zich niet eens be hoorlijk konden bewegen, met het gevolg, dat hun spieren niet tot ontwikkeling kwamen. Thans is dit heel anders, en het resultaat er van is goed ontwikkelde spieren en lede maten. Het verdient aanbeveling uw baby reeds op zeer jeugdigen leeftijd te leeren, hoe hij zijn armen en beenen op de juiste wijze en zoo doeltreffend mogelijk moet bewegen. Dit leeren kan men voor de baby tot een spelletje maken en men kan er reeds mee beginnen wanneer hij vijf of zes weken oud is. Het beste is hem zijn oefeningen te doen maken onmiddellijk voor hij in zijn badje gaat. Men gaat op de volgende wijze te werk. De moeder of de zuster zet een tafel met een paar opgevouwen dekens er op tegen den muur trekkelijker voor hem te maken, kan men hem ter afwisseling af en toe eens met zijn handjes tegen elkaar laten klappen. Alle bewegingen moeten geleidelijk en zonder schokken of stoo- ten worden volvoerd, terwijl men moet zorgen, dat de handjes geopend zijn. Ook de beentjes moeten hun beurt hebben. Men neemt ze even onder de knie vast en brengt ze tegen elkaar. Dan brengt men de dijen naar boven tegen de maag, waardoor de knieën zich moeten buigen. Hierna plaatst men ze weer in den eersten stand (geheel uitge strekt) terug. Ook deze oefening herhale men een keer of tien. Baby moet zijn gymnastische toeren niet ver richten waar anderen bij zijn. Dit zou hem af leiden en te veel opwinden. Indien mogelijk, late men hem zijn oefeningen in den zonneschijn doen. Teneinde het kind aan te moedigen om zijn eigen krachten te benutten en zoodoende zijn spierstelsel te ontwikkelen, kan men nog het volgende doen: Leg hem des morgens en des avonds ongeveer vijftien minuten lang op zijn buikje met een rammelaar of ander stukje speel goed, dat hij graag wil hebben, binnen zijn be reik, maar zóó, dat hij er eenige moeite voor moet doen het te kunnen grijpen. Gééf het hem echter niet; het is juist de inspanning, die hij zich moet getroosten, welke maakt, dat zijn hals- en buikspieren zich ontwikkelen. Gedurende de kruipperiode moet men kinderen zooveel mogelijk aanmoedigen handen en voeten te gaan. Blinde vinken. Hiervoor heeft men noodig: 750 gram kalfs- lappen voor blinde vinken, 150 gram kalfs gehakt, 100 gram kalfsvet of boter of half vet en half boter, wat zout en een paar uitgetande schijfjes citroen. (indien zij niet de beschikking heeft over een Dé bereiding geschiedt als volgt: de lapjes op die manier te voorkomen, dat kloppen en zouten, het gehakt op de gewone manier aanmaken, in ieder lapje wat gehakt nature zijn spieren beter leggen, de lapjes oprollen, vastbinden en men paneeren. Dan in het heete vet en 3 d.L. kokend zijn water de blinde vinken een half uur stoven. armpjes zijdelings uit te strekken, zoodat zij met Voeg de schijfjes citroen toe. Vóór het op zijn lichaam een hoek van negentig graden dienen moet men de toüwtjes verwijderen. vormen. Dan neemt men zijn armpjes bij de polsen beet, brengt ze zóó hoog mogelijk boven zijn hoofdje samen, strekt ze vervolgens naar voren uit en brengt ze dan weer in den eersten stand. Men herhaalt deze bewegingen tien keer. Als hij iets ouder is geworden, kan men hem bij deze bewegingen ook laten zitten, mits men er zorg voor draagt, dat hij voldoenden steun in zijn rugje heeft. Om het spelletje wat aan-

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10