R f-ONJZC 3 VOORSCHRIFTEN VOOR DE ZIEKEN KAMER. Zij dei act lan Os T' BIJGELOOF 82579 het voet- onder mijn ladder zal Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn franco p. p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het No., aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstr. 261, Den Haag. >on is chic om op No. 83121. Dit is een keurig model voor na- jaars- of winterjapon. Een prachtig dieprood wol len crêpe is er voor gebruikt met biscuitkleurige zijde voor vest en kraagje. Verkrijgbaar in buste- maat 86, 91, 96, 102 en 107 cM. Benoodigd van 95 cM. breede stof 3.80 M. No. 83123. Een bolero-japi straat te dragen. Dit model is gemaakt van fijn gespikkeld tweed met effen laken voor het vest en opstaanden kraag. Verkrijgbaar inbustemaat 86, 91, 96 en 102 cM. Benoodigd van 135 cM. breede stof 2.70 M. Gameering 55 cM. No. 82579. Een keurig en eenvoudig najaars- japonnetje voor beige tweed met ceintuur, das en manchetjes van zwart en rood rips lint. Aardig zal staan, den hoedband van hetzelfde lint te maken. Verkrijgbaar in bustemaat 86, 91 en 96 cM. Benoodigd van 135 cM. breede stof 2 W. Een ziekenkamer moet luchtig en steeds goed geventileerd zijn. Ze moet tevens zoo groot en ruim zijn als maar mogelijk is en de ramen dienen altijd geopend te zijn! Geen enkel meubel, dat niet strikt noodzake lijk is, mag in de ziekenkamer worden geduld, terwijl alle meubelen, kleeden enzoovoort zoo danig moeten zijn, dat zé gemakkelijk en gron dig gereinigd kunnen worden. Medicijnglazen dienen telkens, wanneer ze gebruikt zijn, flink omgewasschen te worden in warm zeepsop en daarna goed gedroogd. Er zijn veel medicijnen, die na eenigen tijd, vooral wanneer zij aan de lucht zijn blootgesteld ge weest, bederven en de kleine hoeveelheid, die in het medicijnglas achterblijft kan net voldoen de zijn om de nieuwe hoeveelheid, welke er in uitgegoten wordt, om ze den zieke toe te dienen, ook te doen bederven, ja zelfs ver giftigd te maken! Een schoon medicijnglas is dus een der voornaamste, zoo niet hét voornaamste voorschrift voor de ziekenkamer! geloovig was, maarnu ja, je kunt nooit weten, nietwaar! Dat is het juist, wat ons bij geloof in het leven houdt: de gedachte: ,,Je kunt nooit weten! Als er ook eens iets gebeurt, zou je het jezelf nooit vergevenAls we dién twijfel aan kant konden zetten, zouden we er zijn. Dan zou het bijgeloof spoedig genoeg zijn uitgestorven. In wezen is het dan ook onze vrees, onze angst, die het bijgeloof doet voort leven! lachen en we doen erg cynisch voor het uiterlijk! maar als we zout morsen, schrikken we dan niet allemaal even, en als we een ladder zien staanloopen we er dan maar niet liever omheen? En wie zal twee messen kruise lings over elkaar leggen of wie zal zooveel gasten nooden, dat men met zijn dertienen aan tafel zit? Het is bespottelijk, nietwaar, om daar op te letten, maar tóch...... Het is natuurlijk onzin om te veronderstellen, dat het huwelijk van iemand beïnvloed kan worden door een groenen hoed, maar toch ver zeker ik u, dat die moeder hemel en aarde zou hebben bewogen om te voorkomen, dat haar dochter hem opzette... Niet omdat zij zoo bij- Koude voetbaden mogen nooit langer dan twee minuten duren, waarna de voeten terdege afgedroogd en gewreven moeten worden. Hier na begeeft men zich te bed. waarvan einde goed verwarmd moet zijn. Stoombaden zijn bijzonder nuttig bij ernstige gevatte koude en verouderde rheumatiek. vcc Ii/iiihi\ Een paar dagen geleden hoorde ik toevallig hoe een moeder met haar jongste dochter sprak over hetgeen zij zouden dragen bij het huwelijk van de oudste dochter. Opeens zei het jonge meisje, dat zij een groenen hoed zou opzetten. „Maar mijn beste kind, dat moet je niet doen,” zei die moeder toen. „Je zoudt het jezelf nooit vergeven indien er iets verkeerd ging! En met groote oogen van angst keek zij naar het kind, dat het zou hebben durven wagen, een huwelijk in de war te sturen dooreen groenen hoed! Ik kan er niets aan doenmaar ik moest in mezelf werkelijk even lachen! Wat heeft het bijgeloof ons, ondanks onze beschaving, toch nog flink te pakken! Wat houdt het ons nog stevig vast! Ik geloof niet, dat er vriendinnen één is, die onder een doorloopen als zij het eenigszins kan vermijden en ik ben overtuigd, dat zij altijd wat zout over hun linker schouder werpen als zij zoo ongeluk kig zijn geweest het zoutvat om te gooien of er iets uit te morsen. Toch zijn zij allemaal be schaafde vrouwen, dieniet graag als bij- geloovig zouden worden gekwalificeerd! Indien men onbevangen is, kan men alle bij geloof terugbrengen tot verkeerde interpretaties uit lang vervlogen eeuwen, eeuwen waarin de menschheid omtrent de voornaamste verschijn selen der natuur nog in het duister tastte. Zoo kan bijvoorbeeld de veronderstelling dat groen ongeluk zou aanbrengen, worden teruggevoerd tot den tijd, toen men nog geloofde, dat bosch en woud bevolkt waren met geesten, aard mannetjes en heksen, die iedereen, die het waagde om er in door te dringen, kwaad deden. Alles wat met het bosch in verband stond, dus ook de kleur groen, die er immers overheerscht, werd toen als iets boosaardigs beschouwd! Trots onze „ontwikkeling” en onze „moderne opvattingen” zijn dergelijke bijgeloovigheden nog onder ons blijven voortleven. Men zou haast kunnen zeggen, dat zij erfelijk zijn, want ze zijn van de eene generatie op de andere over gegaan. Wij beweren allen, dat we- er om 83121

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10