1 \/OOR ONZE Lezeressen C ont( c bijn aan kern lane stoe jaar de met gedi vial Gtc hani die noe: b herl zijn gesi sne< duiz luut i I I Alli VIIMI LIV< III IIIMTH VOOR DE KERSTAVONDEN. i Kee won In z mee red voor de namiddagvisite. Kerstfeest is een [eest van stem ming en de goede huisvrouw zal daarom alles doen, wat in haar vermogen is, om die stemming te bevorderen.,Een paar wenken hiertoe mogen hier volgen. Het maakt een alleraardigst effect, wan neer men gedurende de Kerstdagen over het witte tafellaken ruiten van rood lint spant, en losjes over de tafel enkele takjes hulst verspreidt. De aantrekkelijkheid van de „tafel” wordt voorts nog verhoogd, in- Elegant ensemble poedersuiker, en het gerecht in den oven mooi goudgeel bakken. Gevulde sinaasappelen. Benoodigd: 12 sinaasappelen, 2 citroenen, \y2 d.L. water of Rijnwijn, 100 gram suiker, 25 gram gelatine, desverkiezend eenige druppels roode kleurstof. Bereiding: De sinaasappelen met water schoonborstelen, deze vruchten zoowel als de citroenen in de breedte doormidden snijden, het sap eruit persen en door een haren zeef gieten. Avondjapon met bijbehoorende fluweelen cape met kraag- van hermelijn. er in laten smelten, vervolgens het zout en de doorgezeefde bloem toevoegen, en van het vuur roeren, tot de massa geheel glad en soepel is. Vervolgens de eieren één voor één breken en er door roeren, daarna de suiker, de gewasschen en gedroogde krenten en snippers. De reuzel in een diep pannetje zoo warm laten worden, dat de damp er uit opstijgt. Met behulp van twee lepels, langwerpige balletjes uit het deeg steken, deze vormen en in het heete vet gaar en bruin bakken. Als de bollen een weinig bekoeld zijn, ze dik met poedersuiker bestrooien. Ook de Kerstavonden moeten door een speciale tractatie gezellig gemaakt worden. Bisschop is voor die gelegenheid een heerlijke, verwarmende drank. Men kan haar het best zelf maken. Men heeft er voor noodig: 2 flesschen rooden wijn, 1 citroen, 10 kruidnagelen, 15 c.m. pijpkaneel, 1 nootmuskaat, en ongeveer 2 ons suiker. Den wijn giet men in een chocolade- of warmen wijnketel over. Den citroen wascht men goed af, droogt hem en snijdt hem rondom met een puntig mesje in. In enkele insnijdingen steekt men de kruidnagelen, en legt den citroen, de nootmuskaat en de pijpkaneel in den wijn. Na de tuit van den ketel te hebben afgesloten, laat men den wijn gedurende eenige uren bij een matige warmte trekken. Vlak vóór het op dienen maakt men de bisschopgoed warm, (zonder haar evenwel te laten koken) en lost de suiker erin op. Men kan ook den wijn heet maken en er bisschoptinctuur aan toevoegen Bij de bisschop presenteere men sneeuw ballen, een bij uitstek luchtig en heerlijk gebak. Men kan er voldoende maken van: 125 gram bloem, 65 gram boter, 2 d.L. melk, 4-6 eieren, 1 eetlepel suiker, 1 eetlepel krenten, 1 eetlepel snippers of sukade, ^2 theelepel zout en wat reuzel en poedersuiker. De bereiding is als volgt: De melk aan de kook brengen, de boter dien men er middenin plaatst een kerst boompje met allerlei goede gaven er aan, zooals versche vruchten, bonbons, kerst kransjes in gekleurd papier, enzoovoort. Bij het dessert mag dan ieder, wat hem aanstaat, van het boompje plukken. Tevens zal het de moeite loonen, de schalen en schotels, die opgediend worden, met enkele hulsttakjes te versieren, terwijl er natuurlijk ook voor gezorgd dient te worden, dat bij ieders bord een takje hulst ligt om in knoopsgat of corsage te steken. TRACTATIES VOOR DE FEESTDAGEN. Kastanje-purée met eiwitschuim. Benoodigd: 3 eiwitten; 25 kastanjes; 50 gram vanielje- suiker; 100 gram marmelade; 25 gram poeder suiker. Bereiding: De gaar gekookte kastanjes door een haren zeef wrijven, vermengen met de vanieljesuiker en de marmelade; de purée laag om laag in een vuurvasten schotel leggen, den bovenlaag af sluiten met het eiwit, zeer stijfgeklopt met de Eerst de geweekte gelatine, daarna de suiker onder verwarming in het water oplossen en deze oplossing met het vruchtensap vermengen. De gehalveerde sinaasappelschillen van het uitge perste vruchtvleesch ontdoen, ze daarna vullen met het vruchtensap en ze ter afkoeling op een koele plaats brengen. Is de gelei stijf geworden, dan vlak boven de oppervlakte den rand van de sinaasappel schil gelijk snijden, de helften middendoor deelen en de vierdepartjes dwars doorsnijden, zoodat men kleine driehoekige stukjes verkrijgt, zeer geschikt om als dessert te presenteeren. Om de aardige kleurschakeering, kan men de helft van het vruchtensap met een weinig kleur stof rood maken en de roode en gele stukjes afwisselend op de schaal schikken.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1930 | | pagina 10