\/OOR ONZE Lezeressen I I 5 r I 1 In Price dat 1 moes ..rek! de h te v< omst oud te be hefti' verw haar artes were zelfd dien; were aan schri De r Mar baan geste echti tegei conji 1720 tegel acht' proc hij strel verh voor beta der scho veil teste eersi was naar aan man raad dat Een maa te zi K MOETEN OUDERS VOOR HUN KINDEREN SPAREN? OM WARM TE BLIJVEN. B i je inko- INDIEN GE GEZOND WILT BLIJVEN, iederen maaltijd Ee werd begei lang er ni durig dat tegen lijfsti Gew zaak „den beul van en d was. in m drevi No. 836062. Allerliefste avondjurk voor de groot wordende meisjes; het lijfje toont een bolero» model, de rok is ruim ingehaald. Verkrijgbaar voor den leeftijd van 11 totlójaar. Benoodigd van 90 cM. breede stof 2.35 M., van 100 cM. breede tulle voor voering van het lijfje 50 cM. maar ze zijn er vaak huiverig voor, bang zijn, dat de kruik zal springen, minder aangename gevolgen kan om van de warme van met heet borstel dan voor en na iederen maaltijd uw tanden, zoowel op en neer als overlangs; zet uw tanden aah het werk. Appels geven hun de beste oefening; gorgel iederen avond met I No. 832963. Elegante avondjapon met bolero- lijfje en ruimen rok,waar- op links een groote strik met lang eind. Verkrijg baar in bustemaat 90, 95, 100 cM. Benoodigd van 90 cM. breede stof 3.50 M. Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Londen zijn gereproduceerd, zijn franco p. p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het No., aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstr. 261, Den Haag. ik en mijn vrouw allen angst vaarwel zeggen en onze uitgaven voor alle mogelijke goede doeleinden verhoogen en de jaren, die nog voor ons liggen, zonder zorgen doorbrengen. Ik zei: „Doe het! En het zou voor jou en tienduizenden menschen van jouw leeftijd goed zijn te doen, waarvan ik nu gesproken heb. Je hoeft niet ongerust te zijn, of je wel van je inkomen leven kunt leef liever van hetgeen je uitgeeft en je zult zien: je hebt genoeg en méér zelfs Nu. dat zijn woorden van wijsheid, die ik aan alle mannen en vrouwen verkondig, die den leeftijd van zestig jaar hebben bereikt en wat geld hebben gespaard. Dat zijn er thans weinig genoeg. De meesten zijn al blij, als zij eens iets hébben om uit te geven. Maar tot de anderen zeg ik: Verzamel voor uw kinderen geen schatten op aarde, terwijl advocaten er op uit zijn testamenten aan te vechten en kinderen in dwaasheid uitgeven, wat hun ouders in moeiten en zorgen hebben bijeengebracht. Hebt gij u niet voor uw kinderen geplaagd, zoodra zij ge boren waren? Hebt ge hun niet te eten gegeven en hen opgevoed en hun de mogelijkheid ge schapen een beroep te kiezen? Ga nu heen en laat de gaven aan uw kinderen van geestelijken aard zijn, opdat zij niet vol ongeduld op uw dood wachten en gij den angst vaarwel kunt zeggen en van uw uitgaven leven!" Deze vraag, die vele ouders zich stellen zon der er een bevredigend antwoord op te kunnen vinden, geeft Safed de Wijze, achter welk pseudoniem zich de Amerikaansche publicist Max Hayek verschuilt, aanleiding tot de vol gende zoowel om zijn inhoud als vorm origi- neele ontboezeming. Er kwam een man naar mij toe, die ouder was dan ik, en mij zei: ,,Ik en mijn vrouw, wij zijn er slecht aan toe, want wij kunnen ons geen enkele luxe veroorloven, ja, we kunnen nauwe lijks leven van het inkomen, dat wij hebben. Ik zei tegen hem: „Leef niet langer van je inkomen.” Hij vroeg mij: „Waarvan zal ik dan leven, als het niet van mijn inkomen is?” Ik antwoordde hem: „Leef niet van men, maar van hetgeen je uitgeeft. Hij zei: „Je spreekt in duistere woorden, die geen zin hebben.” Ik antwoordde, hem: „Mijn woorden zijn woorden van wijsheid en verstand. Geen mensch kan leven van het geld, dat hij ontvangt, maar alleen van het geld, dat hij uitgeeft.” Hij zei: „Dat is natuurlijk juist, maar wanneer iemand meer uitgeeft dat hij ontvangt, zal hij spoedig tot armoede komen en zijn kinderen zullen om brood schreien." Ik vroeg hem: „Hoe oud ben je en hoe oud zijn je kinderen, die om brood schreien?” Hij zei: „Ik ben zeven en zestig en mijn vrouw is net zoo oud als zij zich voelt en er uitziet, en mijn kinderen zijn volwassen en getrouwd.”/ Ik zei: „Waarom zul jij en je vrouw dan probeeren te leven van de rente van je kapitaal?- Hoeveel geld heeft je vader je nagelaten?” Hij zei: „Geen cent! Ik heb voor iederen gul\ den hard moeten werken.” Ik zei: „Hoeveel denk je je kinderen na te laten?” Hij zei: „Aan ieder een paar duizend gulden Ik zei: „Ik gaf elk van mijn kinderen een goede opvoeding en dat was genoeg. En wat be treft hetgeen mijn vrouw en ik gespaard hebben, wij hebben het plan dit uit te geven, om onzen kinderen niet te berooven van het plezier, dat wij hebben gehad door te werken en te sparen. Hij zei: „Je kinderen zullen bitter ontgoocheld zijn.” Ik zei: „Dat geloof ik niet. Mijn kinderen zijn allen in staat voor zichzelf te zorgen en ze zullen zich verheugen over iederen stuiver, dien zij niet van hun ouders noodig hebben en zoo zullen ook jouw kinderen er over denken. Hij zei: „Is het mogelijk, dat bankiers en geldwisselaars zeggen kunnen, hoe lang mijn geld voor mij en mijn vrouw toereikend zal zijn, wanneer wij het niet voor onze kinderen op sparen?” Ik zei: „Natuurlijk kunnen zij dat. Want de grootste wijsheid der bankiers bestaat in rente- tabellen en jaarlijksche afrekeningen.” Hij zei: „Wanneer dat zoo is, dan kunnen een licht-ontsmettend middel. Lauw water, waarin wat keukenzout is opgelost, is uitstekend; wasch uw handen, voordat ge gaat eten, wan neer ge geld hebt aangeraakt en voordat ge voedsel gaat klaarmaken; houd wondjes zoo rein mogelijk; gebruik nooit kopjes, handdoeken of zeep van anderen. Laat ook uw kinderen dit niet doen. I Vooral ouden van dagen vinden het prettig met een warme kruik te slapen wanneer het koud is, omdat ze hetgeen hebben. Dit is echter geen reden kruik af te zien, want inplaats water, kan ze net zoo goed gevuld worden met zand of zout, dat vooraf op de kachel in een pannetje of zoo is verhit. Zooals men weet, bewaren zand en zout de warmte zeker net zoo lang als water! Natuurlijk kan de kruik dan nog wel springen, maar de gevolgen zullen dan nooit ernstig kunnen zijn! I. 1

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1931 | | pagina 12