E onze 1 4 l nt—ï-ür Wt Lezeressen gei iedere moeder zijn. invl kw£ in d De ond wat kou zijn gev dier trac In 1 in t de sne< and zijn gep VOO keu slaa alle de wij 2 zich vor: sect coci heb: plas spie En bon van hibe wer N of 1 Ir betr dun het wél in e and, en t wak Mor PORTRETSTUDIE (OpnameKunst-atelier P. Feldscharek, Ween en). 10 en krachtige in zijn sport van het begin goed is opgevoed, zullen alle goede ge- een t ONZE VRAGENBUS Mejuffrouw L. te A. vraagt ons, hoe zij kan voorkómen, dat haar handen bij de wasch open gaan (springen). Wij raden haar aan, de handen eenige dagen van te voren in te wrijven met een slappe oplossing van schellak in spiri tus, Wij hebben van dit middel zeer veel goeds gehoord. Daarom, en omdat het eenvoudig is, bevelen wij het gaarne aan. Zijn uw handen reeds gesprongen, dan moet u ze vaak in versche melk wasschen (telkens andere, en versche melk nemen). Hierdoor zullen uw han den weer gauw genezen zijn. Indien het u mo gelijk is, niet te wasschen alvorens uw handen geheel zijn genezen, dan is dit natuurlijk zeer aan te bevelen. Tet is de taak van iedere moeder haar kinderen volkomen op de hoogte te brengen van de eenvoudige regelen der gezondheidsleer en hun te vertellen, waarom het noodzakelijk is het lichaam schoon en rein te houden. De afkeer, dien heel jonge kinderen hebben van zeep en water, wordt vaak over dreven, maar het blijft toch een feit, waarmee wij rekening hebben te houden. Indien die af keer blijft, ook in het latere leven, zal er van de reinheid van het lichaam Weinig terecht komen. De werkelijke reinheid van het lichaam, waarvan de gezondheid afhankelijk is, gaat verder dan het wasschen van de ooren en zoo wel de jongen als het meisje dienen in dit op zicht meer te weten, dan zij gewoonlijk dben. Men moet den kinderen vertellen, dat echte, opgewekte gezondheid, het vermogen om te kunnen spelen, springen en vroolijk te slechts mogelijk is, indien het lichaam zoowel van binnen als van buiten zorgvuldig wordt schoongehouden. Er is iets niet in den haak met kinderen, die voortdurend medicijnen moeten slikken. Indien babies gezond worden geboren, dan moet men ze gezond houden en er voor zorgen, dat al hun organen geregeld en behoorlijk blijven func- tionneeren. Dit kan heel gemakkelijk, indien de kinderen voldoende frissche lucht krijgen, verstandig gekleed worden, zuiver, eenvoudig voedsel gebruiken en gewend worden aan ge regelde gewoonten. In plaats van onze kinderen te bevelen en te maken, dat het leven hun voorkomt als één lange, vervelende taak, die zij op alle moge lijke manieren moeten trachten van zich af te schuiven, moesten wij meer met hen praten en hun vertellen, waarom wij willen, dat zij licha melijk rein zullen zijn en hoe wij er in geslaagd zijn, gezond te blijven. Kleine kinderen stellen altijd belang in vergelijkingen en ze vinden het leuk te hooren, dat hun lichaam net een vesting is, waarin zij verschanst zijn. Deze vesting moet helder en zindelijk worden gehouden of de vijand vuil zal naar binnen dringen, met zich meebrengend zijn broer ziekte. Een heel klein kind kan reeds begrijpen, dat ziekte een dief is, die hem zijn geluk, zijn gezondheid rooft, die hem belet te kunnen spelen en wandelen en loopen zooals andere kinderen, en ze zullen hun best doen dien vijand buiten te houden! Oudere kinderen weten zonder dat men het hun vertelt, dat alleen de sterke verwachten mag in zijn werk en uit te blinken. Indien het kind af aan woonten, die de gezondheid bevorderen, tweede natuur bij hem zijn geworden zoodra hij oud genoeg is om op eigen beenen te kunnen staan wat betreft de verzorging van zijn lichaam. Doe al uw best uw kinderen zoo goed mo gelijk te doen begrijpen welke groote en belang rijke factoren kracht en gezondheid in het leven zijn. Spoor hen aan, zich daarvoor eenige op offeringen te getroosten. Leer hen, nooit nalatig te zijn, in wélken vorm ook! Het verband tus- schen een goede gezondheid en een goede mo raal is grooter dan men algemeen aanneemt Doktoren en rechters zouden in dit verband mededeelingen kunnen doen, die menigeen zouden verbazen. Indien u wilt, dat uw kind moreel goed blijft, zorg dan, dat het lichamelijk de grootste reinheid betracht. Dank zij onze grootere reinheid behooren verschillende epidemische ziekten, die vroeger de menschheid teisterden en jaarlijks duizenden I slachtoffers eischten, tot het verleden. Door zindelijkheid hebben wij ze verslagen. Laten we zoo doorgaan en nóg zindelijker worden, dan zal het toekomstig geslacht ziekte en lichamelijke ongeschiktheid alleen nog maar kennen als een gevolg van ongeluk of nalatig heid. Maarvergeten we daarbij onze geestelijke reinheid niet! Want deze is even belangrijk in dit verband als lichamelijke rein heid. Alleen wanneer die twee samenwerken om ziekten te bestrijden, zullen wij het doel, dat van de oudheid af reeds 's menschen hoogste ideaal was: een gezonde geest in een gezond lichaam, kunnen bereiken!

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1931 | | pagina 10