h vol nie c RECEPTEN. MOEDERS JONGEN. ONZE GEZONDHEID. Een broodschoteltje. aardappelen wellicht is «48153. -10- om Belangrijker me coi mil zót is aar ont zeil var gin ver len< lev< lev< nee peil vall tort ach er l zien lang aan als de i dun vers de toch aan tege vaar zich krui hun de ondt de s lever totdi klim lever cveri gend iear in 't feest keer de g. klein dat boon math schiji leven kaar; dat allen boon doch kaars die t Bu te vi zien, is oo van 1 gram delijk zitten Wie, als hij hevig verkouden is, een neus wil vermijden, bette den neustop neusvleugels nu en Cologne. leerden, dat bevat. De hoeveelheid kan worden toegediend in overeenstemming met het advies van den dok ter. De meeste kinderen vinden het heelemaal niet naar om in te nemen. Mocht dit wèl het geval zijn, dan wordt de tegenzin door een klontje suiker of een stukje banaan spoedig overwonnen. rooden en de dan met een weinig eau de p.p. geknipte patronen verkrijgbaar tegen toezending van f f.75 en vermelding van het No., aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstraat 261, Den Haag. Om een gewone neusbloeding te doen op houden legt men een stukje wit krijt onder de tong. De bloeding zal dan spoedig eindigen. Snijd van een stuk oud brood de korsten zoo danig af, dat ge ongeveer 125 gram kruim overhoudt. Snijd dit in de lengte in reepen van 2 c.M. dikte en breedte. Deze reepen legt men in een schoteltje in lagen, die elkaar kruisen. Maak dan een mengsel van twee goed geklopte eierdooiers, 40 gram suiker, de geraspte schil van een halven citroen, een halven liter lauwe melk en twee stijfgeklopte eiwitten. Giet deze massa over de broodreepen. Bedruip ze zoo nu en dan, opdat het vocht er geheel kan in trekken. Week nu eenige amandelen in heet water, zoodat de bruine schilletjes loslaten en snijd ze in vieren. Snijd ook een stukje sucade in smalle reepjes en bedek met de amandelen en stukjes sucade de bovenste reepjes brood. Zet nu het schoteltje in den oven en laat het een uur lichtbruin Tegen bloedaandrang naar het hoofd helpt uit stekend: des avonds voor het naar bed gaan natte, katoenen kousen aantrekken en daar over heen droge, wollen kousen; of koude en warme voetbaden. in ongeveer drie kwartier a bakken. Van deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd te Londen, zijn gereproduceerd, zijn franco met kinderen precies hetzelfde te zijn. Door het voedsel, dat zij in hun jeugd krijgen, kunnen zij opgroeien öf tot zwakkelingen, vatbaar voor alle mogelijke ziek ten, öf tot flinke, stoere mannen en vrouwen. Duur is het meeste voedsel, dat de kinderen moet helpen sterke tanden te krijgen, niet. Stroop bijvoorbeeld is heel goed en de meeste kinderen zullen het ook graag op hun boter ham eten. Levertraan moeten alle zwakke kin deren hebben en tegenwoordig kan men het in zooveel verschillende en smakelijke vormen krijgen, dat het heusch niet zoo’n bezwaar is het in te nemen. nog dan levertraan Een smakelijk gerecht van met spek. Hiervoor heeft men noodig: f K.G. aardap pelen; 250 gram doorregen rookspek; 3 a 4 lepels azijn; 1 eetlepel fijngehakte ui «n augurk; */z theelepel fijne peper. De bereiding geschiedt als volgt: Het spek wordt in dobbelsteentjes gesneden, goudgeel uitgebakken, uit het vet genomen en warm ge houden. Nu roert men de peper door het spek vet, voegt er den azijn en twee lepels water aan toe en laat het onder voortdurend roeren 3 a 4 minuten zachtjes koken. Vervolgens de warme aardappelschijven, de dobbelsteentjes spek, den ui en den augurk er aan toevoegen en alles goed dooreenmengen. Het gerecht wordt warm opgediend. De eerste blijvende tand verschijnt gewoonlijk op ongeveer zesjarigen leeftijd. Het is een buitengewoon belangrijke tand en zijn opvol gers worden door alle moeders, die graag wil len, dat de tanden van hun kinderen goed van vorm en kleur zijn, angstig gadegeslagen. De gezondheid is absoluut afhankelijk van den toestand der tanden. Tanden van kinderen moesten eigenlijk nooit kunnen rotten, want al worden de aangedane tanden geplombeerd of getrokken, de duizenden kiemen, die door deze ontstekingen worden voortgebracht, blijven be staan en worden tegelijk met het voedsel in geslikt en door het heele lichaam verspreid. Slechte tanden veroorzaken dikwijls aandoe ningen van de amandelen, wat weer ten gevolge heeft, dat de energie en de lust tot leeren bij het kind verminderen met al de gevolgen daar van. Daarom is het het beste, zulke onheilen te voorkomen, en hoè we dat doen moeten vertelt de wetenschap ons tegenwoordig wel. Een knap tuinbouwkundige zei eens, dat zijn planten juist dat soort voedsel kregen, dat hun kracht en schoonheid bevorderde. Eigenlijk behoort het Indien ge langen tijd in sneeuw of koude buiten in beweging zijt geweest en erg verhit zijt, wrijf dan, wanneer ge thuis komt, uw bovenlijf en armen stevig af met een weinig kamferspiritus en een ruwen handdoek. Ge zult dan geen kouvatten, of andere onaangename ge volgen ondervinden. olijfolie. Menigeen heeft zijn buitengewone ge zondheid en zijn sterk gebit te danken aan een regelmatig gebruik van olijfolie. Het is jammer dat er altijd nog personen zijn, die er niet in gelooven en het ook zoodoende niet eens willen probeeren. Toch zeggen de ge- ze hoogst belangrijke vitaminen KINDERTANDEN. 834482. 848143. No. 848143. Een aardige middagjapon om te maken van soepele wollen stof. De gebroken lijn van het lijfje en de overslaande rok zijn zeer nieuw. Be- noodigd van 90 cM. breede stof 4.25 M. No. 834482. Jasje van bedrukte zijde. Benoodigd van 90 cM. breede stof 2.30 M No. 848153. Namiddagjapon met klok- rok en strookjes op de mouwen. Ook in bustemaat 107 cM. verkrijgbaar. Benoodigd van 90 cM. breede stof 3.75 M., garneerstof 50 cM.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1931 | | pagina 10