O I VCCK ONZE II HUIS RECEPT NUTTIGE WENKEN 4 A DE HUISKAMER IN DEN WINTER 15 lllUVUCl UCl KUHipa», de kinderen hun leven richten! 4 No. 55081. No. 70911. gaat war- dan Mismoedigheid verlamt de kracht; met moed slechts wordt iets groots volbracht. Het duurzame geluk is alleen langs den weg der deugd. i mooien een hal- No. 55081. Aardige daagschejurk met een kraagje en ceintuurtje in een afstekende kleur. Het voorpand heeft twee deelnaden en bovenaan een paar stiksels. Het pa troon is verkrijgbaar gosteld voor den leeftijd van 5 tot 10 jaar. pasteitjes op een verwarmden schotel, met een vingerdoekje belegd, onmiddellijk opdienen. In het goede gezin is moeder het kompas, waarop vader en 1 Uw tinnen voorwerpen kunt u een glans geven, door ze te wrijven met ven, doorgesnéden citroen. No. 70911. Snoezig kleine-meisjesinanteltje, waarvan het patroon te be komen is voor den leeftijd van 1 tot 6 jaar. Het wordt met een rij knoopen hoog aan den hals gesloten en heeft een klein liggend kraagje. De ingezette klokkende zijpandjes maken dit model tot een gekleed jasje. No. 71262. Beeldig jurkje met bijpassend manteltje voor onze aller jongste nufjes (het patroon is verkrijgbaar gesteld voor den leeftijd van 1 tot 4 jaar). Het jurkje heeft een kort glad bovenstukje, dat van voren met knoopjes sluit en een liggend klein kraagje heeft. Het rokje is er met smockwerk aangezet. Zij, die dit te veel werk vinden, kunnen het ook gewoon ruim aanzetten. Het man teltje is uit een stuk geknipt en klokkend. Het sluit met twee knoopen en heeft een klein opstaand kraagje van bont en een smal randje bont langs de mouwen. No. 36771. Als onze jongens den leeftijd van speelpakjes e.d. zijn ont groeid, zullen ze wat verrukt zijn met een echte broek en een kiel, zooals onze afbeelding geeft. Het broekje is gemaakt van peau de pêche of andere wollen stof en flanel is gebruikt voor het kieltje, waar op een „heusche” das gedragen wordt. De patronen zijn verkrygbaar gesteld voor den leeftijd van 5 tot 10 jaar. Wees een slaaf der waarheid; de slaaf der waarheid is een vrij mensch. Gezelligheid is moeilijk denkbaar zonder com fort. Daarom moet ieder lid van het gezin in de huiskamer zijn taak kunnen verrichten of zich aan zijn liefhebberij kunnen wijden, zonder anderen te hinderen of zonder door anderen gehinderd te worden. Moeder zal daarom in de eerste plaats zor gen, dat vader een gemakkelijk hoekje heeft, of aan de tafel, óf in de buurt van de kachel bij een goed lichtgevende lamp, waar hij, als hij koud of nat van buiten komt, op zijn gemak en ongestoord zijn courant of andere lectuur kan lezen. Zij zelf kiest zich ook een plekje uit, waar zij voldoende licht heeft voor haar hand werkje of de ander karweitjes, die zij des avonds heeft te verrichten. Natuurlijk zit zij niet tè ver uit de buurt van de theetafel, zoodat ze niet de heele kamer behoeft door te stevenen, wan neer zij een kopje thee moet schenken. Indien er voldoende ruimte is, verdient het aanbeveling, den kleinsten leden van het gezin een afzonderlijk, laag tafeltje te geven, waar zij gemakkelijk aan kunnen zitten spelen; de groo- teren hebben dan aan tafel wat meer ruimte en behoeven niet bevreesd te zijn, dat de kleine- ten door een onhandige beweging hun werk, of waar zij anders mee bezig zijn, zullen bederven. Door te zorgen, dat ieder lid van het gezin in de huiskamer een „eigen plaatsje” heeft, bereikt men een groot voordeel, namelijk, dat de zoo vaak gehoorde vraag: „Waar moet ik nu zit ten?" een vraag, die bijna altijd, ten rechte of ten onrechte, 'n gevoel van verongelijking in houdt overbodig wordt. Iedereen kan nu over tuigd zijn, dat er met zijn aanwezigheid en zijn belangen rekening is gehouden, en dat het door moeder op prijs wordt gesteld, indien hij in de huiskamer, het centrum van het gezinsleven, vertoeft. En dit is dë eerste voorwaarde voor een gezellig, prettig-stemmend milieu! Pasteitjes. Hiervoor heeft men noodig: 200 gram bloem, 200 gram boter, 1 theelepel zout, liter water, ei, ragout van vleesch, visch of groenten. De bereiding geschiedt als volgt: Men begint om van bloem, boter, water en zout bladerdeeg te maken. Het deeg rijksdaalderdik uitrollen, met 'n uitsteekvorm of bierglas er cirkeltjes uit ste ken. De helft van deze cirkelvormige deeglapjes worden met een kleiner vormpje in het midden nogmaals uitgestoken, waardoor men de ringen en de dekseltjes krijgt. De andere helft dient als bodems. De bodems op een met bloem be strooid bakblik leggen, de ringen er met water op bevestigen en de dekseltjes er naast leggen. Vervolgens het deeg aan de buitenzijde met ei bestrijken en in een heeten oven bruin bakken. Daarna met een mesje het witte, ongare deeg uit de pasteivormpjes plukken, de holten vullen met ragout, de dekseltjes er op leggen en de Een uitstekend middel om citroenen te be waren, is ze in een kan frisch water te leggen. te bereiken u het winter wordt, rust op moeder weer I ’i de taak de huiskamer; „het gezelligste plekje op aarde", zóó in te richten, dat ieder lid van het gezin er zich in werkelijkheid „thuis” voelt. Gedurende den zomer is er van een eigenlijk gezinsleven niet veel sprake geweest; aan de vrije natuur werd de voorkeur gegeven boven de huiskamer, hetgeen vanzelfsprekend is. De zomer duurt over het algemeen te kort, dan dat we er niet van zouden profiteeren wanneer de gelegenheid zich maar even voordoet. Nu het buiten guur en nat en koud worden, is dit echter anders; nu wordt de me gezelligheid van de huiskamer meer ooit gewaardeerd. No. 7126: No. 3677flfc®i^ 1WI deze afbeeldingen, die met toestemming der firma Weldon Ltd. te Lon den zijn gereproduceerd, zijn fr. p. p. geknipte pa tronen verkrijgbaar tegen toezending van f 0.75 en vermelding van het no., aan mevr. Milly Simons, 2e Schuytstraat 261, Den Haag.

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1934 | | pagina 12