B DE TOCHT VAN DE UIVER EN DE SPANNING IN ONS LAND O r 1 ft 5 r*2 De bekende Rijkskweekschool te Winschoten herdacht haar 25- jarig bestaan. Tijdens de te dezer gelegenheid gehouden receptie. De inspecteur, dr. Brinkman, feliciteert directeur Pietersen. Amersfoort is een motor- wedstrijd gehouden, waar aan de terreinkampioens- titel van de K.N.M.V. ver bonden was. De winnaar D. H. Eysink. van oud tot jong, in de grootste spanning. Traag als eeuwen schenen de uren voo^mg te gaan, waarin men geen nieuws van de Uiver hoorde, en overal waar de stand van" den tocht werd gepubliceerd, verdrongen zich den ganschen dag en vaak ook tot diep in den nacht de menschen, nieuwsgierig naar de laatste berichten Links ziet men de belangstelling voor het gebouw van de K.L.M. op het Leidsfhe- plein te Amsterdam, toen bekend werd gemaakt, dat de Uiver te Albury een nood landing had moeten maken. Rechts: De drukte in de courantenwijk te Amsterdam, in den n-acht van Dinsdag op Woensdag, den nacht der aankomst. Rechts: De Uiver en de Flora. De firma Buisman, rozenkweekerij te Heerde (Vel uwe),heeft een harer producten, ’n fraaie roos, „Uiver" gedoopt! De vliegtuigenfabriek van Koolhoven bestond dezer dagen 25 jaar, ter gelegenheid waarvan het personeel een getrouwe copie gemaakt heeft van Koolhovens eerste product. Fritz Koolhoven voor dit toestel. Z.Exc. minister Colijn, terwijl hij de bemanning der Uiver toespreekt. Rechts op de foto minister de Wilde, links de heer Plesman, directeur der K.L.M. Links: Een aantal personen hebben, in bewonde ring voor de prestaties der K.L.M. op verschil lende hoeken van het Leidsche Plein biljet ten aangeplakt, waar door zij uiting gaven aan hun verlangen den naam van dit plein te veranderen in K.L.M.- Plein.De biljetten bij den Stadsschouwburg. Een golf van enthousiasme en opluchting ging over ons land, toen bekend werd dat de fiere Uiver met haar kranige bemanning na een spannenden tocht welbehouden te Melbourne was geland en daarmee als tweede in den snelheidswedstrijd Londen Melbourne was aangekomen, een prestatie, die des te merkwaardiger en veel zeggender is, omdat bij ieder verlangen er zoo vlug mogelijk te komen, de koene piloten toch geen enkel oogenblik het parool „veiligheid boven roem’ uit het oog hebben verloren. Terwijl het vliegtuig zijn koers zocht door den brandenden zonne schijf. of door den donkeren, storm-gezwiepten nacht, leefde iedereen in ons land. Zij’, voor wie de spanning wel het hevigst was: de vrouwen der Uiver-bemanning, bijeen ten huize van de echtgenoote van den commandant Parmentier, waar zij voor den microphoon geïnterviewd werden. V.l.n.r.: mevrouw Parmentier, mevrouw Moll, mejuffrouw Geudeker (verloofde van den marconist Van Bruggen) en mevrouw Prins. LH fl» Op de Leusderheide bij

Zeeland. Geïllustreerd Weekblad | 1934 | | pagina 7