w U: Auteurs en medewerkers I 4 'q F A A J*. T 204 KOPTEKST Werkgroep Kunstgeschiedenis Nieuwe prentbriefkaart Drs. L. Zoodsma is waarnemend rijksarchivaris in de provincie Zeeland. I Drs. A.M.P. Kaashoek is secretaris van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen. Werkgroep Film/Media - Communicatiewe tenschappen Drs. A.M.J. de Kraker is leraar geschiedenis lege in Terneuzen. 43 Het seminar ’Islam en de Media’ op zaterdag 19 september 1992 in huize ’s-Hertogenbosch te Middelburg heeft in de Benelux veel waardering opgeroepen. Aan een syllabus en een videover- slag van deze vruchtbare studiedag wordt nog gewerkt. Op dinsdag 8 december 1992 zal drs. Ernest D.K. Radius in Huize ’s-Hertogenbosch om 20.00 uur een lezing houden, geïllustreerd met video- en diafragmenten, getiteld: ’De vrouw in de re clame’. Daaraan vooraf wordt om 19.15 uur de al gemene ledenvergadering gehouden waarop we een nieuw bestuur willen voorstellen. Wij zullen dan tevens in het bestuur afscheid nemen van drs. Ernest D.K. Radius en Beatrix Meindersma, die echter wel gewoon werkgroeplid blijven. aan het Zeldenrustcol- en aardrijkskunde Belangstellenden kunnen actief of ondersteu nend lid worden via opgave aan: KZGW-werk- groep Film Media - CW -, Heemskerckplein 27, 4384 BD Vlissingen. Tel.-nr. 01184 - 71364. Post giro: 1910825. Contributie 15,(huisgenootlid 10,per jaar. Afb. hiernaast: De nieuwe prentbiefkaart die door het Zeeuws Genootschap wordt uitgebracht, naar een kopie van een schilderij van Adriaan Pietersz. Van de Venne, ca. 1620. Drs. C. Bakker is planktonbioloog en was tot 1991 werkzaam bij het Delta Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek (nu: Nederlands Instituut voor Oecologisch Onder zoek, Centrum voor Mariene en Estuariene Oecologie) te Yerseke. Hij werkt nog aan enkele publikaties over de Oosterschelde. Voor donderdag 10 december 1992 heeft de werkgroep Kunstgeschiedenis een lezing georga niseerd over de ’Zeeuwse’ schilder Dirck van De len (1605-1671). De lezing wordt gehouden door de kunsthistoricus drs. B. Vermet. Van Delen heeft een belangrijk deel van zijn leven in Arne- muiden gewoond. Hij bekleedde daar verschil lende maatschappelijke functies. Zo was hij on der andere ontvanger van de tollen en licenten, lid van de kerkeraad en burgemeester. Als schil der is hij voornamelijk bekend door zijn architec- tuurschilderijen. Voor de raadzaal van zijn woon plaats schilderde hij een indrukwekkend Justitiapaneel. Het is daar nog steeds te bezichti gen, evenals een door hem geschilderd houten bord ’ter gedachtenis sijner weerde en lieve Huysvrouwen’. Drs. B. Vermet maakt studie van het leven en werk van Van Delen en de architectuurschilder- kunst in het algemeen. Binnenkort verschijnt van hem in het Bulletin du Louvre een artikel over Van Delen. De heer Vermet zal zijn lezing illustre ren met dia’s en archivalia uit het Arnemuidse archief. De lezing wordt gehouden in de raad zaal van het gemeentehuis van Arnemuiden, Langstraat 35. Het aanvangstijdstip is 19-30 uur. Deelname aan deze activiteit is gratis voor de le den van de werkgroep. Niet-leden, die overigens van harte welkom zijn, betalen een bijdrage van 1,Men kan zich op 10 december ook als lid van de werkgroep aanmelden. De contributie be draagt 15,per jaar. Indien men aan de lezing wenst deel te nemen wordt U vriendelijk ver zocht dit tevoren te melden via tel.-nr. 01180- 39955 (Bureau provinciaal museumconsulent). Het Genootschap geeft dit jaar weer een echte kerst- en nieuwjaarskaart uit: een wintergezicht met ijsvermaak. Het betreft een kopie naar een schilderij van Adriaan Pietersz. van de Venne van omstreeks 1620. Het origineel ging in het stad huis van Middelburg in 1940 verloren, maar de kopie in de Zelandia Illustrata bleef bewaard. Het is een gezicht op Middelburg vanuit het noord westen. Op de achtergrond ziet men de stad met het armweeshuis, de St. Pieterskerk en de Lange Jan. Op de voorgrond ziet men ijsvermaak op de stadsvest bij de Noordpoort met toeschouwers langs de singel. Bijgaand een afbeelding van de kaart die in werkelijkheid met zijn levendige kleuren nog veel fraaier is. Zoals bij de vorige kaarten bedraagt de prijs ƒ1,met een korting gelijk aan het aantal afge nomen kaarten tot een maximum van 50%. Leden genieten daarboven nog de ledenkorting van 10%. Deze kortingen gelden ook voor een ge combineerde aankoop met de andere prentbrief kaarten. Dit zijn 1: De Rekenkamer van Zeeland. 2. De Vlissingse Poort te Middelburg. 3. Schepen voor Zierikzee. 4. Het glasraam van de rederijkers te Veere. U vindt deze kaarten afgebeeld in het 0- nummer van het tijdschrift van december vorig jaar. De kaarten kunnen telefonisch worden be steld onder nummer 01180-30347 (maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen) of schriftelijk bij het secretariaat, Kousteensedijk 7, 4331 JE Mid delburg. Ir. J.A. Trimpe Burger is als provinciaal archeoloog voor Zeeland verbonden geweest aan de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort. Drs. P. Dijstelberge studeerde Nederlands, boekgeschiedenis en Byzantinologie aan de Universiteit van Amsterdam en is als catalograaf werkzaam bij de Short-title Catalo gue of the Netherlands. Dr. L.P. Grijp (1954) is werkzaam als wetenschappelijk onderzoeker aan het Neder lands Volksliedarchief van het PJ. Meertens-Instituut te Amsterdam. Daarnaast is hij artistiek leider van het ensemble voor oude muziek, Camerata Trajectina. J.M. Moraal is conservator van de verzameling gesteenten en mineralen van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. i

Zeeland | 1992 | | pagina 20