Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg Telefoon 01180-30347 Postgirono. 2830145 Amrobankno. 47.70.40.837 SYMPOSIUM INFORMATIETECHNOLOGIE EN SAMENLEVING Op donderdag 3 november 1994 van 13.50 - 17.00 uur. In Filmzaal Voorlichtingscentrum Provincie Zeeland, Abdij 6 te Middelburg. In het kader van het 225-jarig bestaan van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen organiseert de werkgroep Maatschappijwetenschappen in samenwerking met het Provinciaal Bestuur van Zeeland, bedrijven en instellingen in de Provincie Zee land het Symposium INFORMATIETECHNOLOGIE EN SAMENLEVING. Het symposium wordt gecentreerd rond een drietal vragen die vanuit het verleden, het heden en met het oog op de toekomst het onderwerp benaderen welke maatschappelijke en sociale gevolgen zijn er in het verleden aan te wijzen bij het optreden van technologische vernieuwingen? in hoeverre zijn er parallellen te trekken met de technologische ontwikkelingen van de voorbije vier 'Industriële Revoluties' en de als vijfde Industriële Revolutie aangeduide 'informatietechnologische revolutie'? indachtig het Verlichtingsideaal en daarmee enigermate speculatief: in hoeverre lijkt het mogelijk om op basis van de ervaringen uit de eerste vier In dustriële Revoluties het menselijk samenlevingsproces naar aanleiding van het op treden van de vijfde Industriële Revolutie (beter) te beheersen? De inleiders zijn - dr. J.A.G.M. van Dijk, socioloog, verbonden aan de Faculteit Sociale Wetenschappen van de Rijksuniversiteit Utrecht; hij houdt zich momenteel vooral bezig met onderzoek naar de sociale aspecten van informatie en communicatietechnologie.

Zeeland | 1994 | | pagina 10