144 MEDEDELINGEN gen. Ook bestaat de mogelijkheid van een onder steunend en/of huisgenootlidmaatschap ten be drage van voor een tientje. Secretariaat Genootschap Het secretariaat van het Genootschap is wegens vakantie van 12 september tot 21 september ge sloten. Bij het secretariaat is een bericht van de Abva Kabo binnengekomen; in de trein is een aktetas is gevonden en uit de inhoud van de tas kan worden opgemaakt dat de eigenaar lid van het Genootschap is. De aktetas is op te vragen onder telefoonnummer 020-6657771. Corrigendum In het juni-nummer van Zeeland (3\2) is bij het artikel van Albert Clement, Aspecten van het mu ziekleven in Middelburg ten tijde van bet stadhou derschap van Willem V (1751-1795), abusievelijk het huisorgel van de Hervormde kerk te Gapinge afgebeeld. Dit had het orgel van de Hervomcle kerk te Arnemuiden moeten zijn, waarvan een af beelding te zien is in het Archief 1974, na blz. 134. Restauratie Huize 's-Hertogenbosch De eerste fase van de restauratie van Huize 's- Hertogenbosch, waarvoor in het voorjaar subsidie werd toegkend, is op 15 augustus van start ge gaan. De in en rond Middelburg woonachtige le den hebben kunnen zien dat het gebouw inmid dels rondom in de steigers is geplaatst. In deze fase wordt met name het dak hersteld: de aange taste delen van de balken van de kap worden met kunsthars behandeld en de dakbedekking en de goten worden geheel vernieuwd. Verder wor den enige muurgedeelten hersteld. Met deze fase is 616.000 gulden gemoeid. Het streven is om aansluitend op deze restauratie de inwendige re novatie uit te voeren; nieuwe toiletten worden aangebracht, leidingen worden vernieuwd, de keuken wordt aangepast en er wordt een cen trale-verwarmingsinstallatie aangelegd. Na het aanbrengen van deze voorzieningen zal het ge bouw in hoofdzaak bruikbaar zijn en komt het al leen nog aan op detailrestauratie, verdere ver fraaiing en inrichting. Rond de jaarwisseling zal de restauratie voltooid zijn en naar verwachting kan de renovatie in het voorjaar worden afgeslo ten. Het gebouw blijft overigens doorlopend in gebruik. Open-monumentendag Op zaterdag 10 september vindt opnieuw de jaar lijkse open-monumentendag plaats. Huize 's-Her- togenbosch zal van 10.00 uur tot 16.00 geopend zijn; er wordt een tafel met publikaties ingericht en bezoekers worden in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan acties ten bate van de restau ratie en renovatie van het pand. Fragmenten van het Zeeuwse verleden Samen met dit nummer van Zeeland is het cahier Fragmenten van het Zeeuwse verleden verzonden, dat is samengesteld door Aernout en Frangoise van Linden. Leden van het Genootschap ontvan gen deze publikatie kosteloos in de kader van de viering van het 225-jarig jubileum van het Ge nootschap. Het cahier bevat een boeiende artis tieke impressie van cultuurhistorische objecten uit de gehele provincie. In de Zeeuwse Bibliotheek is van 9 september tot en met 15 oktober een tentoonstelling te zien met een selectie van de originele tekeningen voor het cahier. Fragmenten van het Zeeuwse verleden is ook afzondelijk ver krijgbaar, en wel voor de som van hfl. 10,00. Be stellingen kunnen worden ingesproken op de te- lefoonbeantwoorder van het Genootschap (tel.-nr.: 01180-30347). Congres Romantiek in Zeeland Op 10 en 11 juni is het congres De Romantiek in Zeeland gehouden: de opkomst was redelijk goed, de lezingen, die soms vergezeld gingen van muziek, waren interessant en het diner na af loop was genoeglijk. Kortom, het jubileumcon gres is geslaagd. Publikatie van de congresbundel is begin 1995 te verwachten. Eervolle vermelding De jury van de Heemschut Persprijs, een initiatief van de landelijke Vereniging Monumenten Be scherming Heemschut, heeft voor 1993 een eer volle vermelding toegekend aan het maartnum mer van het tijdschrift Zeeland 2/1, 1993. Lucien Calle en Foort Minnaard publiceerden daarin het artikel over waardevolle bomen in Zeeland. Eind september zal de eervolle vermelding aan auteurs en redactie worden uitgereikt. Tentoonstelling Spiegel van de Tijd De tentoonstelling ter gelegenheid van het 225-ja- rig bestaan van het Genootschap, Spiegel van de Tijd, wordt tot onze voldoening voor een deel geprolongeerd. De afdelingen geologie, volken kunde, archeologie, de 'ouderwetsche kamer' en de voorvaderen galerij zullen nog het gehele jaar te zien zijn. De catalogus is verkrijgbaar bij het secretariaat en in het Zeeuws Museum. Leden prijs: 22,50.

Zeeland | 1994 | | pagina 58