MEDEDELINGEN 79 De toegangsprijzen zijn met 2,per college verhoogd zowel voor leden als niet-leden van het Genootschap. Sinds september 1991 zijn deze on veranderd gebleven, omdat het Genootschap elk ;aar op subsidie van de Delta-Academie kon re kenen. Nu deze is geschrapt valt er aan verho ging van entreegelden niet te ontkomen. Op basis van het steeds toenemende aantal belang stellenden kan met een bescheiden verhoging volstaan worden. Publikaties Op zaterdag 9 september zal de boekverkoop commissie van het Genootschap in het museum van Hulst een kraampje inrichten met oude en nieuwe publikaties vooral met betrekking tot Zeeuwsch-Vlaanderen. Tevens bestaat dan de ge legenheid vooraf bestelde exemplaren van de En cyclopedie van Zeeland aldaar af te halen (waar door men zich verzendkosten kan besparen). Hopelijk zullen vele Zeeuws-vlamingen het publi- katiefonds van het Genootschap met aankopen steunen. Vrchief 1944/45 Vijftig jaar geleden slaagde het Genootschap er onder moeilijke omstandigheden in Archief 1944/45 te produceren. Het bevat onder meer een artikel van W.S.S. van Benthem Jutting geh ield: 'The marine organisms in the island of Wal cheren during the inundation October 1944-Octo- ber 1945' en een artikel over de geschiedenis van Je landbouwonderneming de Wilhelminapolder, geschreven door P.J. Bouman. Er zijn nog vijftien exemplaren te koop a 20,via het secretariaat ledenkorting 10%). Verzendkosten worden in rekening gebracht. Telefoonnummer secretariaat: (01180) 30 34 7. Nieuwe leden In de ledenvergadering op 16 juni vindt weer de benoeming van nieuwe leden plaats. Hoewel er een verheugende aanwas is, wekken wij u op at tent te zijn op de voordracht van nieuwe leden. Er zijn steeds personen die eigenlijk wel zouden willen toetreden tot het Genootschap maar niet het adres of de gang van zaken weten. Het le denbestand bedraagt thans ca. 1600 maar het kan méér zijn. 2000 in het jaar 2000 moet mogelijk zijn. Werk daar aan mee! Supplement Encyclopedie In een aantal publikaties kwam cle afgelopen tijd de vraag naar voren waarom het bestuur van het Genootschap destijds geen initiatief tot uitgave van een supplement op de Encyclopedie van Zee land heeft genomen. Het antwoord daarop is, dat de samenstelling van een supplement wrel dege lijk is overwogen, maar niet raadzaam bevonden. Het project heeft een moeizame exploitatie ge kend met vele tegenvallers. De prijs van 525,- die destijds gold, werd als maximaal ervaren. Zou daar nu nog een supplement zijn bijgekomen van bijvoorbeeld 125,- dan zou de complete set op 650,- zijn gekomen, een bedrag dat de verkoop zou hebben geblokkeerd. In 1987 heeft het toen malig bestuur daarom besloten de samenstelling van een supplement niet in oveiweging te nemen voordat de voorraad zou zijn uitverkocht. In dat geval zou de verkoop geen gevaar meer lopen en kan redelijkerwijze belangstelling voor een aan vulling worden verwacht. Verkoop Encyclopedie De verkoop van de Encyclopedie van Zeeland verloopt nog steeds voorspoedig sinds de leden prijs werd verlaagd van 420,- naar 300,-. Thans zijn nog ruim 200 exemplaren voorradig. Wij raden de leden die tot bestelling willen over gaan aan dit niet te lang uit te stellen om niet na verloop van tijd achter het net te vissen. Naar verwachting zal na uitverkoop de antiquarische prijs beduidend hoger komen te liggen, zoals bij voorbeeld ook het geval is gewreest met de her druk van de Cronyk van Smallegange en het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Huize 's-Hertogenbosch In het voorjaar en de zomer zullen de renovatie werkzaamheden aan Huize 's-Hertogenbosch worden uitgevoerd. Deze omvatten vernieuwing van de electrische en andere leidingen, aanleg van verwarming, aanpassing van de keuken en het aanbrengen van toiletgroepen. Intussen vor dert de restauratie van het grote geschilderde pla fondstuk in de zaal ook gestaag. Na voltooiing van deze werkzaamheden in september zal het gebouw zonder verdere belemmering bruikbaar zijn. De werkgroepen kunnen dus met ingang van oktober hun activiteiten in Huize 's-Herto- genbosch plannen. Gift project 's-Hertogenbosch De Stichting Huize 's-Hertogenbosch zal zich bin nenkort tot de leden en de werkgroepleden rich ten met het verzoek om een kleine jaarlijkse bij drage voor het project. In 1993 hebben ca. 400 leden giften gedaan variërend van 50,- tot de jubileumgift van 225,-. Van deze zal geen ver dere inspanning worden gevraagd, maar wel een beroep worden gedaan op de ca. 1200 leden die nog geen bijdrage leverden. Wanneer deze bij voorbeeld jaarlijks 5,- zouden geven, zou dit een jaarlijks revenu van 6000,- opleveren. Voor de Stichting is dit essentieel voor de exploitatie. Toon u daarom solidair en vul te zijner tijd de gi rokaart in! Ledenvergadering 12 juni a.s. Bij dit nummer treft u de convocatie voor de le-

Zeeland | 1995 | | pagina 45