108 ZEEUWSE BINNENDIJKEN Afb.. 6: Wilde marjolein. Afb. 7: Ijzerhard, een zeldzame dijkplant. Tabel 1. Bijzondere planten op de Zeeuwse dijken. De soorten zijn gerangschikt naar de mate van voorkomen in Nederland respectievelijk Zeeland. Zogenaamde Rode Lijst- soorten (soorten, die in hun voortbestaan bedreigd worden) zijn gecursiveerd. soort voorkomen in Nederland voorkomen in Zeeland wollige distel uiterst zeldzaam zeldzaam ondergrondse klaver kleine steentijm fijne ooievaarsbek ruige anjer zeer zeldzaam zeldzaam zeldzaam zeldzaam zeer zeldzaam zeer zeldzaam zeer zeldzaam zeldzaam driedistel graslathyrus donderkruid moes look gestreepte klaver glad parelzaad klavervreter blauw walstro knopig doornzaad vrij zeldzaam vrij zeldzaam vrij zeldzaam vrij zeldzaam vrij zeldzaam vrij zeldzaam vrij zeldzaam vrij zeldzaam vrij zeldzaam zeer zeldzaam zeldzaam zeldzaam zeldzaam zeldzaam vrij zeldzaam plaatselijk vrij algemeen plaatselijk vrij algemeen plaatselijk algemeen bevertjes wilde marjolein aardaker ijzerhard minder algemeen minder algemeen minder algemeen minder algemeen zeldzaam vrij zeldzaam plaatselijk vrij algemeen plaatselijk vrij algemeen agrimonie vrij algemeen vrij algemeen Tabel 2. Doeltypen voor het dijkenbeheer van Staatsbosbeheer soort doelstelling terrein type beheersmethoden oppervlakte in Zeeland doeltype: bloemdijk botanisch bloemrijk grasland doeltype: landschappelijke dijk met natuur fauna/landschap grasland met bomen en ruigte/struikgewas doeltype: bossingel doeltype: landschappelijke dijk landschap grasland met monumentale maaien en afvoeren begrazing van het grasgewas onderhoud beplanting fauna/landschap struikgewas, ev. met boombeplanting boombeplanting niets doen onderhoud beplanting, onderhoud beplanting ingebruikgeving aan boeren ca. 105 ha. ca. 125 ha ca. 35 ha ca. 180 ha

Zeeland | 1995 | | pagina 34