118 MEDEDELINGEN De organisatie is in handen van de Werkgroep Muziek. Toegangsprijzen: 20,-/CJP-houders etc. 15,-- Voor deze activiteit is plaatsreservering noodzakelijk (zie onder). Zaterdag 7 oktober: Nieuwe Kerk Middelburg De tweede muzikale activiteit vindt plaats op za terdag 7 oktober in de Nieuwe Kerk te Middel burg. Het betreft een concert rondom de geeste lijke koormuziek van Von Brucken Fock. De werken worden uitgevoerd door het Belgisch koor Doclecachorclon en de organiste Margreeth Chr. de Jong. Het programma omvat: - composities voor vierstemmig gemengd koor van Von Brucken Fock, waaronder Der 1. Psalm für gemischten Chor a cappellaOp. 11 (in hand schrift bewaard gebleven); - koorwerken van Felix Mendelssohn Bartholdy en Edward Elgar; - orgelwerken van onder meer Felix Mendelssohn Bartholdy, Marco Enrico Bossi en Marcel Dupré. De organisatie is in handen van de Commissie Orgelconcerten Middelburg; dit bijzondere con cert vormt tevens de afsluiting van de reeks or gelconcerten 1995. Aanvang: 20.00 uur. Toe gangsprijzen: 15,-/CJP-houders etc. 10,-. Kinderen tot 12 jaar onder geleide gratis. Donderdag 9 november: St. Jacobskerk Vlis- singen zaterdag 11 november: Concert- en gehoorzaal Middelburg Het Zeeuws Orkest en het Zeeuws Philharmo- nisch Koor onder leiding van Ernst van Tiel. Het programma vermeldt De Schelde voor koor, sopraansolo en orkest, alsmede de Sequentia uit het Requiem voor koor, solisten en orkest van Von Brucken Fock. De componist voltooide het Requiem, dat volgens tijdgenoten zijn beste werk was, in 1934, een jaar voor zijn dood. Daarnaast wordt de toneelmuziek uit Edvard Griegs Peer Gynt uitgevoerd. Grieg had grote waardering voor Von Brucken Fock en noemde hem 'de Hollandse Chopin'. Organisatie: Het Zeeuws Orkest Het Zeeuws Philharmonsich Koor. Toegang: 22,50 inclusief programmaboekje. Aanvang: 20.00 uur. Op 11 november vindt 's middags om 14.00 uur boven dien een gratis concert plaats voor de jeugd en gehandicapten. September en oktober: Marie Tak van Poort- vlietmuseum Domburg Expositie schilderijen, tekeningen en aquarellen van G.H.G. von Brucken Fock. Dinsdag t/m zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. Toegang: 4,-/ƒ,3-. De schilderkunst van Von Brucken Fock vertoont een grote wisseling in stijl, zich bewegend tussen de Haagse School en het Impressionisme. Marie Tak van Poortvliet was een nichtje van Von Bruc ken Fock, bij wie hij soms in het buitenhuis Love- rendale logeerde. Aanmelding/bestelling plaatsbewijzen Voor de activiteit op slot Ter Hooge (16 septem ber) is plaatsreservering in verband met de be perkte ruimte en de te verwachten grote belang stelling noodzakelijk. Voor de voorverkoop van toegangskaarten wende men zich, met ingang van 14 augustus 199 tot VW Middelburg, Markt 65a, tel. (01180) 1 68 51. Voor de voorverkoop van toegangsbewijzen voor alle overige conceiten (ook voorafgaand aan het concert aan de zaal/in de kerk verkrijbaar) wende men zich, met ingang van 14 augustus 1995, tot: VW Middelburg, Markt 65a, tel. (01180) 1 68 51. VW Vlissingen, Nieuwendijk 15, tel. (01184) 1 23 45. Boekhandel Bikker, Walstraat 94, Vlissingen, tel. (01184) 1 24 83. Muziekhandel Van Damme, Lange Noordstraat 16, Middelburg, tel. (01180) 1 30 97. Verkoop publikaties Op zaterdag 18 november zal in Huize 's-Herto- genbosch weer een verkoping van oude en nieuwe Zeeuwse boeken worden gehouden. Be halve publikaties van het Genootschap vanaf het eind van de negentiende eeuw tot heden, zullen er boeken te koop zijn van de Stichting Zeeuwse Katernen, de Stichting N.R.I. en het Rijksarchief in Zeeland. Er zullen interessante aanbiedingen zijn. Ook facsimile-uitgaven, zoals die van de platte grond van Middelburg door Cornelis Goliath, zul len te zien en te koop zijn. Een goede gelegen heid dus om voor de feestdagen een aardig geschenk uit te zoeken. Vergeet bij het samenstel len van uw sinterklaas- of kerstboodschappenlijst deze mogelijkheid niet! De openingstijden zullen zijn: 11.00 tot 17.00 uur. Exemplaren van de En cyclopedie van Zeeland graag vooraf via het se cretariaat bestellen via telefoonnummer (01180) 3 03 47. Schenkingen Geruime tijd geleden ontving het Genootschap na een oproep hiertoe van een aantal leden oude boeken. Inmiddels is de verkoop van deze boe ken op diverse boekenmarkten ter hand geno men en het resultaat tot nu toe is veelbelovend. Nogmaals dank aan de schenkers voor deze vorm van steun! Het blijft mogelijk op deze wijze het Genootschap te steunen; men kan hiervoor contact opnemen met het secretariaat.

Zeeland | 1995 | | pagina 44