84 DAVID VAN DE K( AH"), 3: Eos, 1992. Ziekenhuis Walcheren, Vlissingen. D. van de Kop, 1995 c/o Beeldrecht, Amsterdam. Afb. 4: Atelier, Foto: J. Oorthuys. D. van de Kop, 1995 c/o Beeldrecht, Amsterdam. Samen vormen zij één van de grootste voor de openbare ruimte bestemde kunstwerken in Ne derland. In een stuk groen plaatste hij vijf grote keramische elementen in de voor hem zo ken merkende kleuren blauw, geel en wit, met als oogmerk 'het landschap terug te brengen in d( stad'. Ook in Vlissingen, voor de ingang en in de hal van het Ziekenhuis Walcheren, is werk van Van de Kop te zien. Verder werd in 1989 in op dracht van de Stichting Monumenten Zeeland bi; de Oostwatering (Veere) een monument van Van de Kop geplaatst dat herinnert aan het door geal lieerde bombardementen in 1944 ontstane gat in de zeedijk, en daarmee aan de inundatie van Walcheren gedurende het laatste oorlogsjaar. Vanaf 1964 nam Van de Kop deel aan talrijke tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Zijn werk is in een groot aantal particuliere collectie- vertegenwoordigd, waaronder die van Koningii Beatrix, en is opgenomen in de belangrijkste mu seale collecties van Nederland, zoals het Kröllei Müller Museum te Otterlo, het Stedelijk Museum Amsterdam, het Gemeentemuseum Den Haag en het Zeeuws Museum te Middelburg. Gedurend- zo'n 25 jaar gaf Van de Kop bovendien ook les onder meer aan de Academie St. Joost in Dei Bosch en de Jan van Eyck Academie in Maas tricht, waar hij hoofd van de afdeling Beeldhouw kunst is geweest. David van de Kop was een groot kunstenaar. Hoewel zijn werk zich voortdurend vernieuwde.

Zeeland | 1995 | | pagina 6