50 ZEEUWSE EI LAN DE Het fusieproces In september 1993 werd besloten tot het instellen van een Stuurgroep bestaande uit de dijkgraven van de vier waterschappen, twee leden van het dagelijks bestuur van elke fusiepartner en een se cretaris/griffier, respectievelijk een hoofd van dienst van elke fusiepartner. Ook werd er een Bestuurlijk Overleg opgericht, bestaande uit de leden van alle dagelijkse besturen van de aparte waterschappen en hun secretarissen/griffiers, re spectievelijk hoofden van dienst. Ook in septem ber 1993 werd het besluit genomen om de lei ding van dit fusieproces op te dragen aan een onafhankelijke voorzitter, die zowel de Stuur groep als het Bestuurlijk Overleg zou moeten lei den. Ik beschouw het nog steeds als een grote eer, daarvoor gevraagd te zijn en had geen be denktijd nodig om ja te zeggen. Daar heb ik nog steeds geen spijt van. Ik woon niet voor niets in een polder waar het restant van een Muraltmuur' aanwezig is. Het fusieproces werd van meet af aan geken merkt door de vaste wil van bestuurders en amb telijke top om de samensmelting per 1 januari 1996 tot stand te brengen. Daarvoor moesten tal rijke problemen worden opgelost, waarbij soms wat creativiteit nodig was om de vier oude water schappen aan hun trekken te laten komen. Naam, logo en vestigingsplaats De naamgeving riep de minste problemen op. Er werd een oproep gedaan aan bestuurders en me dewerkers, en hun inventiviteit leidde tot een lij: met 87 namen. Na een zeer korte discussie kozen Stuurgroep en Bestuurlijk Overleg unaniem voc: 'Zeeuwse Eilanden', een naam die door mam liefst tien personen was ingezonden. Ook de keuze van het logo was snel bekeken. Het werd het onderstaande golfeilanden-logo, ontworpen- door Boom-Kollektief uit Goes. De vormgeving van de Zeeuwse eilanden als golven benadrukt het wateraspect en symboli seert bovendien waar het bij het waterschaps- werk vooral om gaat: de relatie tussen land en water. Dit idee wordt versterkt door de kleuren groen en blauw (hier niet weergegeven). Moeilijker was de keuze van de vestigings plaats van het hoofdkantoor. In de eerste plaats deed zich de vraag voor: nieuwbouw of een be staand gebouw? Direct was al duidelijk dat geen van de bestaande waterschapskantoren of het kantoor van het wegschap Walcheren geschikt was of geschikt was te maken. Het ging velen aan het hart dat ook de historisch zeer waarde volle 's Landskamer in Zierikzee moest worden afgestoten. Ten slotte werd uit kostenoverwegin gen gekozen voor een bestaand gebouw, en wel het gebouw Magnolia te Goes, waar talrijke volksgezondheidsinstellingen in gehuisvest wa ren. Een aantal van deze instellingen wilde om zeer verschillende redenen uit dit gebouw ver trekken. De eigenaar, de gemeente Goes, zal daardoor een beetje met dit nieuwe gebouw van vier jaar oud in haar maag. Door goed onderhan delen kon een goede oplossing zowel voor de gemeente Goes als voor het waterschap Zeeuwse Eilanden worden bereikt. Afb. 2: Het nieuwe wa terschapshuis in Goes. Foto: Rucly Visser.

Zeeland | 1996 | | pagina 16