80 MEDEDELINGEN De Piano-forte kwam in de tweede helft van de 18e eeuw als nieuw instrument tot ontwikkeling en bood nieuwe mogelijkheden voor de compo nisten ten opzichte van het clavecimbel. De aan slag van de toon kon worden gevarieerd en door het lichten van de dempers kon een grotere reso nantie worden verkregen. Willem Lootens com poneerde zes lichtvoetige divertimento's voor het nieuwe instrument en door cie uitgave bij de Lon- dense firma Longman Broaderip kreeg hij hier mee zelfs bekendheid buiten de landsgrenzen. De divertimento's zijn gemakkelijk te spelen en voor een breed publiek toegankelijk. De uitgave wordt, evenals de vorige delen van de reeks, ver zorgd door dr. A. Clement. In dit nummer treft u een intekenformulier aan dat wij gaarne vóór 1 juli bij het secretariaat ontvangen. Van harte aanbevolen. Studiedag Werkgroep Historie Archeologie De studiedag van de Werkgroep Historie en Ar cheologie zal dit jaar plaatshebben op 9 novem ber in het Arsenaal te Vlissingen. Het onderwerp is de Industriële Archeologie in relatie tot Zee land. De lijst van sprekers staat nog niet geheel vast. In het septembernummer volgt een gedetail leerde opgave. Noteer vast plaats en datum! Huize 's-Hertogenbosch In het voorjaar is de renovatie van Huize 's-Her togenbosch gereed gekomen, althans de meest noodzakelijke voorzieningen zijn aangebracht zo als toiletten, verwarming en leidingen. Wanneer per 1 augustus het plafondstuk voor de zaal wordt opgeleverd, zal het grote werk voltooid zijn. De resterende werkzaamheden bestaan in kleinere voorzieningen zoals partieel schilder werk, witten, behangen, aanbrengen van vloerbe dekking, aanschaffen van meubilair en ander in ventaris. Deze onderdelen worden gerealiseerd door middel van vrijwillige arbeid en sponsoring. Prioriteit ligt bij de ruimten die van belang zijn voor de exploitatie van het gebouw. Deze ver schaft extra inkomsten en moet zoveel mogelijk worden bevorderd. Met de gemeente Middelburg wordt overleg gevoerd over een meerjarenplan voor restauratie- en renovatiewerkzaamheden op langere termijn. De subsidies nemen af zodat in planning op ruime termijn noodzakelijk is. De Stichting prijst zich gelukkig dat de kostbaarste werkzaamheden nog juist in de 'vette jaren' kon den worden gerealiseerd. Zierer-vleugel Lucienne van Deyck, mezzo-sopraan, en Leen de Broekert verzorgen op zaterdagavond 14 septem ber a.s. een concert met werken uit de tijd van de Romantiek. Het concert vindt plaats in Huize 's- Hertogenbosch, aanvang 20.30 uur. Eind vorig jaar is de Zierer-vleugel geheel nieuw besnaard en nagezien. Vooral nu het instrument in Huize 's-Hertogenbosch onder stabiele klimatologische omstandigheden wordt bewaard, komt de fraaie klank des te beter tot zijn recht. In het septem bernummer volgt een gedetailleerde aankondi ging. Noteer reeds de datum! Aquarellen Arends De eind vorig jaar aangekochte aquarellen van de buitenplaats te Oostkapelle, vervaardigd door de bekende kunstenaar Jan Arends, zijn sinds 15 mei te zien op de tentoonstelling Aardse Paradijzen in het Noordbrabants Museum te 's-Hertogen bosch, een tentoonstelling over de tuin in de Ne derlandse kunst van de 15e - 18e eeuw. Wij kun nen deze schitterende tentoonstelling van harte bij u aanbevelen. Vanaf september van dit jaar is de tentoonstelling te bezichtigen in het Frans Hals Museum te Haarlem. Door omstandigheden valt de primeur van de bezichtiging aan instellingen buiten Zeeland toe, maar wij hopen de fraaie serie op niet te lange termijn ook in Zeeland te kunnen tonen.

Zeeland | 1996 | | pagina 50