MEDEDELINGEN 40 Werkgroep Kunstgeschiedenis Ter gelegenheid van haar eerste lustrum organi seert de Werkgroep Kunstgeschiedenis op 26 april aanstaande een dag met excursie en lezin gen. De lezingen worden verzorgd door prof. dr. C.M. Chavannes en drs. W.H.P. Scholten en heb ben als thema kerkelijke kunst in de Middeleeu wen en muurschilderingen in Zeeuwse kerken. 's-Middags worden per bus verschillende kerken in Zuid-Beveland bezocht. Belangstellenden kun nen zich nu reeds opgeven bij drs. C.E. Zon- nevylle-Heyning, President Kennedylaan 37, 4331 KC Middelburg, telefoon: (0118) 63 34 48. Publicaties Encyclopedie van Zeelandcomplete sets van de Encyclopedie zijn uitverkocht. Losse delen II (ha-ry) en m (sh-zw) zijn te verkrijgen voor de som van 75,- per deel. Lezing over dr. H.C.M. Ghijsen De Werkgroep Historie en Archeologie organi seert in het kader van de reeks lezingen over lo pend onderzoek een voordracht door mw. drs. Lizzy Jongma over dr. H.C.M. Ghijsen, in Zeeland vooral bekend door haar Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Mw. Jongma zal vooral in gaan op de betekenis van mw. Ghijsen voor de emancipatiebeweging van de vrouw in haar tijd. Huize 's-Hertogenbosch, 20.00 uur. Sponsoring Huize 's-Hertogenbosch De afgelopen tijd kwamen vele grotere en klei nere giften beschikbaar voor Huize 's-Hertogen bosch. In de eerste plaats stelde het Bouwcul- tuurfonds Zuid Nederland 10.000 beschikbaar voor de tweede fase van de restauratie. De Mau- rits van Kattendijk Stichting nam reeds en voor schot op toekomstige werkzaamheden met een schenking van 15.000 voor het torentje op het huis dat dringend aan vervanging toe is. Heineken Nederand koos voor de feestelijke opening van de nieuwbouw op 10 januari j.l. Huize 's-Hertogenbosch als object voor spon soring. De relaties en het bedrijf brachten 5.000 op die tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst door de Commissaris der Koningin drs. W.T. van Gelder aan de Stichting werden overhandigd. De actie onder de leden was wederom een groot succes: bij het ter perse gaan van dit num mer was een bedrag van ca. 9-000 binnengeko men, bijna evenveel als het vorig jaar. Van Nedeba Advies BV werd 1.000 ontvan gen voor de aanschaf van een projector. Al deze bedragen verschaffen de Stichting wat meer adem na de forse investeringen die moes ten worden gedaan om het gebouw leefbaar en bruikbaar te maken, zowel voor het Genoot schap, Werkgroepen, en vaste huurders als voor de exploitant ten behoeve van feesten en recep ties, hotel-restaurant De Huifkar. Het is verheu gend dat het project zo breed wordt gedragen. Restauratie en renovatie Met de gemeente Middelburg zijn thans bespre kingen gaande over de afronding van de restau ratie. Urgent zijn nog het herstel van het keuken dak en het achterdak. Uitwendig resteert dan nog het herstel van het torentje. Aangezien dit in zijn huidige vorm con structieve en esthetische fouten bevat - de ramen zijn destijds te groot gekozen zodat er voortdu rend gevaar van uitwaaien is en het is te zeer verscholen achter de balustrade - zal eerst aan de Rijksdienst voor de Monumentenzorg toestem ming worden gevraagd voor het realiseren van een verbeterd ontwerp. Eerste besprekingen stemmen hoopvol in dit opzicht. Voor zover de middelen het toestaan wordt de renovatie inwendig gefaseerd voortgezet. De zaal wordt eerst geheel afgewerkt - thans zijn de ver gulde onderdelen aan bod; daarna de suite, de hal en de zijkamer aan de voorzijde. Wij hebben goede moed dat voor laatstgenoemd onderdeel sponsors kunnen worden gevonden. Gebruik Huize 's-Hertogenbosch De leden kunnen ook een actieve rol spelen bij de exploitatie van het gebouw. Zoals wij eerder meedeelden mag het ook worden gebruikt voor feesten en recepties. Het is van belang dat dit in brede kring bekend wordt. Wij verzoeken de le den om familie en kennissen zoveel mogelijk hiervan op de hoogte te stellen. Voor bezichtiging en afspraken kunt u zich in verbinding stellen met Hotel-restaurant de Huifkar aan de Markt te Middelburg. Verhuur etage De voorzijde van de etage is thans verhuurd aan de Districts Huisartsen Vereniging Zeeland. Aan de achterzijde zijn nog twee kamers als kantoor ruimte te huur. Mocht u een geschikte huurder weten dan verzoeken wij u deze hier op te wij zen. Het betreft fraaie kamers, gelegen aan de tuinzijde met doorlopend balkon. Voor informatie kunt u zich wenden tot de vice-voorzitter van de Stichting, drs. R. Jobse tel. 0118-629967. Archief Het ligt in de bedoeling Archief 1996 omstreeks de zomer te laten verschijnen en Archief 1997 in december van dit jaar. Dan lopen we weer in de pas en hopen dit in het vervolg zo te houden.

Zeeland | 1997 | | pagina 50