124 mededelingen Reacties met prijsopgave te richten aan het secre tariaat (tel. (0118) 65 43 47). In memoriam mr. J. van Marion Na een kortstondige ziekte is op 27 mei 1997, toch nog plotseling, mr. J. van Marion overleden. Mr. J. van Marion, beter bekend als Joop van Marion, had zich, toen hij als voorzitter van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen aantrad, ten doel gesteld een goed lo pende vereniging op te bouwen. Dat was hard nodig na de moeilijke tijd in de jaren tachtig. Tal van initiatieven heeft hij genomen om dit doel te bereiken. Het viel hem niet altijd mee, daar het meer inspanning en tijd vergde dan waarop hij had gerekend. Toen hij de voorzittershamer aan de huidige voorzitter overdroeg, kon hij met een zekere tevredenheid constateren dat er weliswaar nog geen honderd procent was bereikt, maar dat het klimaat en de cultuur belangrijk waren verbe terd. Onder zijn leiding werden een aantal mijlpa len bereikt, zoals de oprichting van het tijdschrift Zeeland, de aankoop van huize 's-Hertogen- bosch, de herziening van de Wet, het vademecum voor bestuurders, de versnelde verkoop van de Encyclopedie van Zeeland en de viering van het 225-jarig bestaan van het Genootschap in aanwe zigheid van z.k.h. Prins Willem Alexander. Dat de Genootschapscolleges zich in zo'n grote belang stelling mogen verheugen, is mede aan hem te danken. Ook op juridisch gebied heeft Joop van Marion voor het Genootschap veel betekend. Hoeveel actes, statuten en overeenkomsten heeft hij niet kritisch getoetst? Wegens zijn grote verdiensten voor het Ge nootschap werd hij bij zijn aftreden als voorzitter op 12 juni 1995 tot erelid benoemd: een onder scheiding die hem ten volle toekwam. Joop was zeer integer en wars van dikdoenerij. Zijn somtijds humoristisch-ironische opmerkingen zullen bij velen in herinnering blijven. Dat geldt ook voor de stijlvolle wijze waarop hij vergade ringen leidde en op vele bijeenkomsten (recep ties, presentaties etc.) het woord voerde. Tijdens de crematieplechtigheid werden zijn vele verdiensten en zijn menselijkheid door verschil lende sprekers geroemd. Onze voorzitter Jaap Sweerts heeft hem op treffende wijze namens het Genootschap herdacht. We zullen Joop blijven gedenken als cle man die het Genootschap van een dieptepunt van haar bestaan naar de huidige situatie heeft ge voerd, een situatie waarin weer tal van activitei ten worden ontplooid.

Zeeland | 1997 | | pagina 52