ZL - Zeeuws Jaarboek Boeiend, gevarieerd, informatief Over de inhoud ind oktober verschijnt ZL 1, het eerste deel van het Zeeuws Jaarboek. ZL komt in de plaats van de Kroniek van Walcheren, die onder de titel Walacria acht maal het licht zag. ZL beperkt zich niet tot Walcheren. De voornamelijk heemkun dige formule is uitgebreid. Landschap, cultuur, geschiedenis, economie, bestuur, kortom alle aspecten van Zeeland en de Zeeuwse samenleving krijgen in ZL aandacht. Ten Zeeuws Jaarboek. Het was er nog niet. De redactie vond dat het er moest komen. Natuurlijk hoopt ze dat de lezers er ook zo over denken, zodat het jaarboek een vaste plaats krijgt in de boekenkast van ieder, die in Zeeland is geïnteresseerd. ZL is een goed geïllustreerd jaarboek met interessante artikelen over uiteenlopende onderwerpen. Landschap, cultuur, economie, bestuur, geschiedenis, van alles wat. Boeiend, gevarieerd en infor matief. Uitgave ZL wordt door de Stichting NRI uitgege ven in het boekfor maat van 17 x 24 cm, fullcolour omslag, rijk geïllustreerd met zwart-wit foto's en tekeningen. In het laatste hoofdstuk staan tal van cijfer- overzichten, grafieken en tabellen. De omvang bedraagt circa 200 pagina's. Het ISBN-nummer is 90-72146-32-8. ^L begint met wat er in de Zak van Zuid-Beveland gebeurt nu het als een van de elf Nederlandse Waardevolle Cultuurland schappen is aangewezen. De Hogeschool Zeeland bestaat in 1997 tien jaar. Het tweede arti kel laat de belangrijkste veranderingen in die tien jaar de revue passeren. Daarna volgt een uitvoerig verhaal over het geopende Instituut voor Estuariene en Mariene Ecologie in Yerseke. De auteurs beschrijven het ontstaan als Delta-instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek en de ontwikkelingen die er plaats hadden. De drie onderzoeksvelden worden zodanig uit de doeken gedaan, dat de lezer er inzicht in krijgt, maar ook met trots vervuld wordt op dit onderzoekscentrum van internationale faam in Zeeland. Fusies van waterschappen is een actueel onderwerp, dat thans in Zeeuws-Vlaanderen aan de orde is. De hoofdrolspeler in dat pro ces, geeft zijn visie er op.

Zeeland | 1997 | | pagina 8