MEDEDELINGEN 40 Commissie Verkoop Publicaties De Commissie Verkoop Publicaties heeft regelma tig aanbiedingen, onder meer van titels die in de reeks Werken van liet Genootschap zijn versche nen. Misschien een leuk geschenk voor een nieuw lid of voor iemand die jarig is Dit kwartaal bieden we de leden de volgende titels aan: 4 M.A. Prins-Schimmel: Het Stadhuis te Goes - 12,50. J.L. Kool-Blokland: De zorg gewogen; Zeven eeuwen godshuizen in Middelburg - f 35,50. Jubileumuitgave van het jaarboek Archief) dat in 1969 ter gelegenheid van het tweehonderdja rig bestaan van het Genootschap verscheen - f 20,— R. Fruin: De provincie Zeeland en bare rechter lijke indeeling voor 1795 - f 20,-. W. Frijhoff e.a.: Worstelende Wetenschap; Aspec ten van wetenschapsbeoefening in Zeeland van de zestiende tot de negentiende eeuw - 25,-. P. Scherft: Een speurtocht door Zeeuws Muziek- verleden - 30,-1 Op deze aanbiedingen wordt niet de normale le denkorting gegeven. Bestellingen kunnen wor den gedaan bij het secretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg; tel. (0118) 65 43 47. Het winkeltje We noemen het onder elkaar "het winkeltje" en koesteren het op onze eigen wijze. We praten over plannen. Moeten we uitbreiden of gezellig blijven? We vragen ons af wat ons boven het (Ge- nootschaps)hoofd hangt. Misschien zal uitbrei ding niet meer aan de orde zijn maar zal het een zaak zijn van openen (over?) en sluiten. Jaren ge leden begonnen we met een omzet van 85,-, die door de inzet van vrijwilligers het afgelopen jaar uitgroeide tot bijna 20.000,-! Vooral door schenking van boeken door Genootschapsleden konden we dit resultaat bereiken. We zijn de gulle gevers zeer dankbaar. Misschien brengt dit mooie resultaat u ook op het idee om overtollige boeken aan het Genootschap te schenken. De opbrengsten van de verkoop komen onder meer ten goede aan het publicatiefonds van het Ge nootschap. We zouden best nog enige vrijwillige hulp bij de verkoop kunnen gebruiken. I let winkeltje op cle Vlasmarkt is iedere don derdag geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur. In dien meer mensen zich aanbieden om bij de ver koop behulpzaam te zijn, zouden we de openingstijden graag willen verruimen en het winkeltje bijvoorbeeld ook op zaterdag openstel len. Gaarne willen wij u daar uitleg geven als u vra gen heeft. Commissie Verkoop Publicaties Werkgroep Historie en Archeologie Lezing over de schilder Marinus van Reymerswale. In april organiseert de Werkgroep Historie en Ar cheologie een voordracht in de serie lopend on derzoek. Dr. A. Mackor zal ingaan op de schilder Marinus van Reymerswale. Over deze schilder uit de eerste helft van de zestiende eeuw is weinig bekend. Circa veertig schilderijen zijn van hem overgeleverd. Daarop staan meestal ambtenaren en geleerden afgebeeld. Ook documenten die met hun werk te maken hebben, zijn bewaard gebleven. De spreker heeft deze documenten kunnen ontcijferen en de beschreven gebeurte nissen gecontroleerd in diverse archieven. Zo kreeg hij een beter beeld van de schilder en zijn woonplaats, het verdronken Reimerswaal. Is de schilder identiek met de persoon van Marinus Claijssen, die na zijn deelname aan de Beelden storm uit Middelburg werd verbannen, of met de enkele malen in de archieven opduikende Mari nus Bankhouders? Hierop zal de spreker in zijn lezing, getiteld 'De schilder Marinus als bank houder in Reymerswale en beeldenstormer in Middelburg?', nader ingaan. Na de lezing is er ge legenheid voor het stellen van vragen en voor discussie over uitgangspunten, onderzoeksme thode en mogelijke nieuwe bronnen. De lezing wordt verzorgd op maandagavond 12 april 1999 om 20.00 uur in Huize 's-Hertogenbosch, Vlas markt 51 te Middelburg, en is voor iedere belang stellende toegankelijk.

Zeeland | 1999 | | pagina 58