ERZAMELINGEN 31 ».bW.':Év \fb.26. Twee bewerkte struisvogeleieren. Coll KZGW, G 2142 en 2141. recht zouden komen, als door hebberige bezoe kers. De Middelburgsche Courant van 7 oktober 1882 waarschuwde hier bij de opening van de 'Boerenkamer' al voor: 'Bij 't zien van al deze aar dige voorwerpjes, die onbeschermd daar liggen, bekruipt ons, evenals zoo straks bij het opnemen van den 300-jarigen snuiter, een heimelijke angst. Het menschdom is, en gros genomen, weinig be scheiden en verzamelaars hebben, evenals boe kenliefhebbers, eigenaardige, om niet te zeggen wijfelachtige, begrippen omtrent het mijn en dijn. Wat zou het bestuur van het Genootschap zeggen als een lompe hand de "lollepot" eens aan gruizels liet vallen, of de aardige pistool vuurslag, na het bezoek van den een of andere royalen" Engelschman, wiens ruime fooi den be geleider uiterst aangenaam gestemd had, eens op onverklaarbare wijze verdwenen was?' Ook nadat de collectie in bruikleen was gegeven aan de Zeeuwse Museumstichting, kreeg het Genoot schap met dergelijke problemen te maken. Bij de verhuizing van het Zeeuws Museum van de Wagenaarstraat naar de Abdij konden een aantal mensen hun handen niet thuis houden en enkele jaren geleden verdween uit het museum een laat- zestiende-eeuws gilclebord uit Veere. De verzameling kunst, kunstnijverheid en his torische voorwerpen van het Genootschap, die slechts voor een deel in de ruimten van het Zeeuws Museum tentoongesteld wordt, is het behouden en nader toegankelijk maken meer dan waard. Literatuur Spiegel van de tijd 1994). Man, A.M. de. 'De oudeiwetsche kamer sedert haar oprichting in 1882'. In: 1769-1919; gedenk boek uitgegeven ter gelegenheid van het ander- halve-eeuwfeest van het Zeeuivsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. Middelburg 1919, 58.

Zeeland | 2001 | | pagina 33