Mededelingen Genootsehapscolleges 2005 - 2006 In januari en februari 2006 worden serie ni en serie iv van de Genootsehapscolleges verzorgd. Serie ill is getiteld 'Wie is bang voor hedendaagse muziek?' en wordt gegeven door de heer L. de Broekert. Serie iv: 'Streekdrachten in Zeeland, een cultuurhistorische verkenning' wordt gegeven door mevrouw drs. C.E. Heyning en mevrouw dr. J.C. Dekker. Voor meer informatie en de wijze van inschrijving raadplege men de folder over de colleges, die naar alle leden van het Genoot schap is gezonden. Genootschapsagenda De Genootschapsagenda 2006, getiteld Naar buiten, is in de loop van juli verschenen. Zolang de voorraad strekt zijn extra exemplaren te ver krijgen bij het secretariaat van het Genootschap. Nieuwjaarsreceptie De nieuwjaarsreceptie zal worden gehouden in de tweede helft van januari 2006. De gegevens zijn momenteel nog niet bekend. Zodra de organisatie geregeld is, zal dit vermeld worden op de website. Rooseveltlezing over de rol van het neocon- servatisme in de Europees-Amerikaanse samenwerking Bart Jan Spruyt, directeur van de Edmund Burke Stichting, spreekt op woensdagmiddag 12 april 2006 in het Roosevelt Study Center in Middel burg over het Amerikaans neoconservatisme als bron voor politieke vernieuwing in Nederland. Hij zal in zijn betoog ingaan op Amerikaanse inspi ratiebronnen voor het neoconservatisme en de invloed daarvan op de relatie tussen Europa en Amerika. Spruyt ontleent strategieën voor zijn denktank aan de geschiedenis van het conser vatisme in de Verenigde Staten, die van een marginale intellectuele beweging uitgroeide tot de dominante kracht binnen de Republikeinse partij. De lezing is de tweede van een reeks RSC-lezingen over de betrekkingen tussen Amerika en Europa. De lezing is vrij toegankelijk en wordt gehouden in de filmzaal van het Provinciehuis in Middelburg (Abdij 9). De ontvangst begint om 15.30 uur. 172 Mededelingen

Zeeland | 2005 | | pagina 54