piiliBW! wat sentimenteel, maar het toont wel de kracht van dit boek; dat je je als lezer deze vraag stelt - althans: deze lezer. Helaas is er op het boek ook het nodige aan te mer ken, maar dat betreft vooral schoonheidsfoutjes. Af en toe hapert het stilistisch, soms wordt een (orale) bron zonder introductie genoemd en de zeer gedetailleerde beschrijvingen leiden weieens tot opsommerigheid. Bijvoorbeeld: wanneer en waar kwam welke V-l neer en hoeveel slachtof fers en schade veroorzaakte dat projectiel? Het waren er tussen 23 november 1944 en 28 maart 1945 in totaal 42, die elf slachtoffers maakten. Ook blijven de schrijvers wel erg dicht bij Tholen, T.M. THOMAS Thomas Morgan Thomas, Engelsman, kapitein, registratienummer 168842, zoon van David Daniel en Charlotte Thomas, getrouwd met Rose Hannah Thomas, overleed in de leeftijd van 31 jaar te Stavenisse op 3 juni 1944. Kapitein Thomas was piloot van de Halifax van het 138e squadron van de Royal Air Force die op die dag bij Stavenisse werd neergeschoten. Hij werd in Stavenisse begraven en na de bevrijding, in 1948, herbegra ven in een gemeenschappelijk graf op de Engelse militaire begraafplaats te Bergen op Zoom, grafnummer 24.A-2-10. J. VAN DER JAGT Johannis van der Jagtgeboren te Oud-Vossemeer op 18 augustus 1914, was een zoon van Johannis van der Jagt en Lenajacomina den Engelsman. Na het overlijden van zijn ouders - in 1924 - werd hij ondergebracht bij een oom in Sint- Annaland. Hij was als knecht in dienst bij timmerman Burgers op de Hoenderweg en speelde in de voet balvereniging. In 1939 moest hij naar het Geuzengesticht in Utrecht, waar hij werd geronseld voor Duitse militaire dienst. Van der Jagt bleef ongehuwd en overleed op 28-jarige leeftijd als sol daat bij Leningrad op 4 december 1942. Hij ligt in Rusland begraven. Boekbesprekingen 187

Zeeland | 2006 | | pagina 41