kalksteen van de Middle Cambrian Durness- periode, die een bufferende capaciteit leveren aan de ph-waarde van het oppervlaktewater. 'The remarkable diversity of subterreanean Cirolanidae (Crustacea: Isopoda) in the peri-Carib bean and Mexican Realm' (auteurs T.M. Iliffe en L. Botosaneanu) geeft een overzicht van de enorme verscheidenheid aan deze Crustacea in deze omge ving. Met 42 endemische soorten, tot heden be schreven, heeft het gebied ongetwijfeld de rijkste fauna aan styg'obitische (aangepast aan het onder aardse bestaan) cirolaniden van de hele wereld. Dit geval van hoge biodiversiteit kan uitgelegd worden met behulp van de rijke, turbulente geschiedenis van dit grote en gefragmenteerde gebied en de overvloed aan buitengewone habitat-diversiteit die gunstig' is voor de evolutie van de styg'obitische cirolaniden. Als laatste voorbeeld een artikel waarvan het ontstaan in onze streken gevonden wordt: 'Bryozoa on shells from the Kwintebank, Southern bight of the North Sea (Belgium)', door H. De Blauwe. Bryo- zoans werden verzameld uit zeezand en schelpen, die opgebaggerd werden bij de Kwintebank om het strand bij Knokke op te hogen. Verscheidene soor ten werden voor de eerste maal gevonden in de Belgische wateren. De meeste waren voorheen slechts bekend van enkele plaatsen, en zelden ge publiceerd. Twee gevonden soorten Bryozoa zijn helemaal nieuw voor de wetenschap; in dit artikel worden zij beschreven. In aflevering 2006, 1 van de Handelingen van de Koninklijke Kring voor Oudheidkunde, Letteren en Kunst van Mechelen schrijft H. Installé 'Marg'areta van Oostenrijk, de ideale vrouw maar ook de ideale vorstin in de og'en van haar hofhistoriograaf Henri- cus Cornelius Ag'rippa'. L. van Damme plaatst een bekend Belgisch kunstschilder in het zonnetje: Barth Verschaeren (1888-1946), en H. de Lannoy doet hetzelfde met Cyrill Neefs (1899-1976). De laatste was een Vlaamsgezind pionier van de christelijke arbeiders beweging', een controversieel oorlogsschepen en senator van de CVP, en de meest vooraanstaande politieke figuur in Mechelen. Het Caeciliabecldje uit de orgelwand te Rolduc. Bron: Handelingen Koninklijke Kring voor Oudheidkunde, Lette ren en Kunst van Mechelen. Mechelen en de vroeg 19de-eeuwse beeldhouw kunst en architectuur: tussen traditie en innovatie [Handelingen 2006, 2) is de weergave van een in ternationaal symposium te Mechelen, 10-11 maart 2006. Het werk van verschillende beeldhouwers wordt besproken. Een uitstapje naar Nederland wordt gemaakt in het artikel '19de-eeuwse Neder- 146 Aan wi nsten

Zeeland | 2007 | | pagina 32