Inhoudsopgave Dr. A.H.L. Huiskes Een nieuw geluid... of misschien toch niet Bijdragen voor Zeeland kunnen aan de hoofdredacteur worden gezonden. Op verzoek worden de 'Aanwijzingen voor auteurs' toegestuurd. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ISSN 0927-1279 Redactie A.H.L. Huiskes, hoofdredacteur G.J. Gerestein, eindredacteur M. Kleijwegt, beeldredacteur I.H. Vogel-Wessels Boer, beeldredacteur A.J. Beenhakker W. van den Broeke J. de Koning B.I. Sens F.F.X. Smulders A.C.J. Willeboordse Redactieadres A.H.L. Huiskes Voorhoute 11 4416 BS Kruiningen (0113) 384328 adhl@zeelandnet.nl Illustratie voorzijde omslag: Zee-insecten die voorkomen in de Zeeuwse wateren en op de stranden. Detail uit kopergravure door J. van Schley, z.j., Zeeuws Archief, Zl III, 1032. Foto binnenzijde omslag: De tentoonstelling 'Verzameld Werk (Section Folklorique)' van James Beckett in het Zeeuws Museum. Een dijbeen en een opperarmbeen van de wolharige mammoet. Foto: Pim Top. Collectie James Beckett en Zeeuws Genootschap/Zeeuws Museum. Foto achterzijde omslag: Krijn Coppoolse (1832-1900), boer op de boerderij Klein Rijnsburg, gelegen naast de buitenplaats Rijnsburg te Oostkapelle. In 1866 is de buitenplaats voor sloop verkocht en het park omgezet in landbouwgrond. Zeeuws Archief, HTAM-P-1288. Drs. A.H.E. van der Geest 3 Van strandwal naar kustwal. Een fenomeen op Walcheren Mr. J.J. van der Weel, mr. L.W. van de Merbel 13 Nogmaals, het bombardement op 17 mei 1940 Dr. J. Dekker 25 De kraaiennesten van Van den Brande. Desurbanisatie in Zeeland Rubrieken Aanwinsten maart 36 Boekbespreking 39 Vormgeving, productie en druk: Drukkerij Bareman Terneuzen

Zeeland | 2012 | | pagina 2