Agenda Mededelingen Woensdag 4 juli 2012 Algemene ledenvergadering Zeeuws Genootschap. Zeeuwse Bibliotheek zaal 1 en 2, Kousteensedijk 7, Middelburg, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 1 september 2012 Workshop 'Rederijkers in Zeeland'. Auditorium, Zeeuws Archief, Hofplein 16, Middelburg, 13.30 tot 16.30 uur (zie Mededelingen). Genootschapscolleges 2012-2013 Van oktober 2012 tot en met februari 2013 worden opnieuw Genootschapscolleges verzorgd. Nog niet alle gegevens zijn bekend. In de loop van de zomer wordt het programmaboekje toegestuurd aan alle leden van het Zeeuws Genootschap. Daarin kunt u meer informatie over de lezingen vinden, die worden gegeven in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Vakantie secretariaat Het secretariaat van het Zeeuws Genootschap is wegens vakantie gesloten de eerste twee weken van augustus 2012. Verhuizing secretariaat Het secretariaat van het Zeeuws Genootschap is verhuisd van de tweede verdieping naar de eerste verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek, recht boven het leescafé. Genootschapsagenda 2013 De Genootschapsagenda 2013, getiteld In en om het huis, zal begin juli 2012 verschijnen. Zolang de voor raad strekt zijn exemplaren te bestellen bij het secre tariaat van het Genootschap. Prijs 10,-. Winkelprijs 12,95. Schenken aan het Genootschap Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen is opgericht in januari 1769. Het Genootschap stelt zich ten doel wetenschapsbe oefening te bevorderen en kennis te verbreden, met name met betrekking tot Zeeland. Het tracht dit doel te bereiken door: a. het organiseren van bijeenkomsten (onder meer congressen, lezingen, excursies en tentoonstellingen); b. het uitgeven en bevorderen van de uitgave van periodieke en niet-periodieke publicaties met betrekking tot Zeeland; c. het in de verzameling bijeenbrengen en conserveren van al hetgeen uit het oogpunt van wetenschap van belang is, met name met betrekking tot Zeeland; d. het onderhouden van betrekkingen en ruilverkeer van publicaties met andere wetenschappelijke instellingen, zowel in Nederland als daarbuiten; e. het verrichten of doen verrichten van wetenschappelijk onderzoek, met name met betrekking tot Zeeland, en het verlenen van hulp bij dergelijk onderzoek. 2 Agenda

Zeeland | 2012 | | pagina 24