Inhoudsopgave Bijdragen voor Zeeland kunnen aan de hoofdredacteur worden gezonden. Prof. dr. A. Luscombe, Y. Lanting BA 85 130 jaar na de aanstelling van Nederlands eerste Op verzoek worden de vrouwelijke journalist: de Zeeuwse periode van 'Aanwijzingen voor auteurs' Henriëtte van der Meij toegestuurd. Drs. G.R. Heerebout 91 Koninklijk Zeeuwsch Een neushoorn in Middelburg Genootschap der Wetenschappen F.A.D. van Nieulande 95 De fossielenvindplaats De Kaloot bij Borssele ISSN 0927-1279 M.EJ. Bosselaers 1011 Redactie Westerschelde geeft zeer zeldzame fossiele dolfijn prijs G.R. Heerebout, hoofdredacteur G.J. Gerestein, eindredacteur I.H. Vogel-Wessels Boer, beeldredacteur Rubrieken A.J. Beenhakker W. van den Broeke Aanwinsten september 103| M.A. Buise JJ. de Koning Boekbesprekingen 106| A.L. Kort F.F.X. Smulders E.-J. Weterings Redactieadres G.R. Fleerebout Oostmolenweg 49 4481 PK Kloetinge (0113) 213109 Gera rd.Heerebout@gmail.com Voorzijde omslag: reclameposter voor de bezichtiging van de neushoorn Clara te Middelburg, 1742. KB 135 K 37. Foto G.R. Heerebout. Achterzijde omslag: enkele kenmerkende soorten uit de verschillende geologische tijdperken. Uit het eoceen: Venericor planieosta (fig. 1). Uit het oligoceen: Ostrea ventilabrum (fig. 2) en Pycnodonte callifera (fig. 3). Uit het mioceen: Pycnodonte navicularis (fig. 4). Uit het vroeg-plioceen: Pecten grandis (fig. 5) en Glossus humanus (fig. 6). Uit het midden-plioceen: Pecten complanatus (fig. 7) en Glycymeris radiolyrata (fig. 8). Uit het midden- tot laat-plioceen: Neptunea angulata (fig. Vormgeving, productie en druk: 9). Uit het laat-plioceen: Nassarius reticosus (fig. 10). Uit het Pleistoceen (eemien): Venerupis senescens (fig. 11). Foto's F.A.D. Drukkerij Bareman van Nieulande. Terneuzen

Zeeland | 2014 | | pagina 2