De auteurs in dit nummer na 1953 een nieuwe beplanting tot stand geko men, waardoor het parkkarakter van het gebied werd hersteld. Het is nu weer een aangenaam landschap met nog veel historische waarden. Martin van den Broeke staat erom bekend dat hij graag alles wil vertellen en niets onbesproken laat. De ontwikkeling van de polder Noordgouwe van landbouwgebied tot lustoord en (gedeeltelijk) weer terug wordt door hem aan de hand van his torisch materiaal uitvoerig behandeld. Maar dat niet alleen. Hij gaat ook in op de bouw en inrich ting van de huizen, het meubilair, de huishou ding, de tuinaanleg, alles geïllustreerd met vele voorbeelden. Door de vele details raakt de lezer de draad soms wel eens een beetje kwijt, maar daar staat tegenover dat hij een uitvoerig inzicht krijgt in het leven van de welvarende Zierikzee- enaars, binnen en buiten hun stad. Het boek is op voortreffelijke wijze gedocu menteerd en van een uitgebreide index voorzien. De bijlagen omvatten bijna honderd bladzijden. De vormgeving van het boek is zeer verzorgd, maar wel sober: paperback, en geheel in zwart wit geïllustreerd. Het gereproduceerde kaartmate riaal is dan ook niet altijd duidelijk leesbaar. Zo'n interessant onderwerp had toch wel een beetje kleur verdiend. Maar Martin van den Broeke's nieuwe boek is wel een zeer waardevolle aan winst voor de geschiedschrijving van Schouwen- Duiveland. Chapeau! Ad Beenhakker M.E.J. Bosselaers (1956) amateur-paleontoloog, met als specialiteit fossiele Cetacea. Hij is namens het Zeeuws Genootschap (KZGW) con servator vertebraten in het Zeeuws Museum en onderzoeksassistent fossiele vertebraten aan het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwe tenschappen te Brussel. Drs. G.R. Heerebout (1946) is bioloog en sterk geïnteresseerd in historische biologie. Hij is vanwege het Zeeuws Genootschap (KZGW) conservator naturalia in het Zeeuws Museum. Y. Lanting BA (1993) studeert voor een master in Urban Studies aan het University College London. Van 2011 tot 2014 studeerde zij Liberal Arts and Sciences (waaronder geschiedenis en sociale geografie) aan het University College Roosevelt in Middelburg. Prof. dr. A. Luscombe (1968) studeerde econo mie en politicologie aan Durham University, gevolgd door journalistiek aan het Darlington College of Technology. Ze heeft een aantal jaren als journaliste voor de BBC in Londen gewerkt. Ze promoveerde in 2012 op een proefschrift over de geschiedenis van het BBC-radionieuws. Ze werkt sinds 2004 op het University College Roosevelt, waar ze nu Associate Professor en hoofd van het Academie Core Department is. http://anyaluscombe.weebly.com. F.A.D. van Nieulande (1941) is ruim veertig jaar amateur-malacoloog/paleontoloog, met als spe cialiteit fossiele mollusken van het cenozoïcum in West-Europa. Hij is sinds 1982 namens het Zeeuws Genootschap (KZGW) conservator mol lusken in het Zeeuws Museum en sinds 2000 onderzoeksassistent terrestrische zoölogie bij Naturalis te Leiden. 116 Boekbesprekingen

Zeeland | 2014 | | pagina 34