De auteurs in dit nummer naar zijn voorouder Pieter Simon Hamel zijn diens giften aan het Genootschap opnieuw onder zocht. Nu is de schenker van het vergulde boed dhabeeld bekend. De twee porseleinen munten zijn geïdentificeerd als de Siamese pees, geschon ken door H.P. den Bouwmeester. Nieuwe informa tie heeft geleid tot meer kennis over enkele etno grafische voorwerpen uit de verzameling van het Genootschap. Literatuur - Paul van Dongen i.s.m. Nandana Chutwongs, Porselein om mee te spelen. Siamese porseleinen munten in de collectie van het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Leiden 2003, digi tale publicatie. - Liesbeth van der Geest, P.S. Hamel en destenen olifant, blog op: http://weblog.zeeuwsebibliotheek.nl/p-s- hamel-en-de-stenen-olifant/, 20 november 2014. - Frederik Nagtglas, 'Mijn leven', in: Archief, 1977, pp. 14-211. Het originele handschrift is te raadplegen in de Zeeuwse Bibliotheek: collectie Nagtglas-Boot, nr. 1135 C 2. - Hans Walraven, met Jolenta Weijers, Tropenjaren. In het spoor van P.S. Hamel, consul-generaal in Afrika en Azië in de negentiende eeuw, Nijmegen 2014. - Hans Walraven, De verdwenen Boeddha, blog op: https terugnaarelmina.blogspot.nl, nr. 110, 17 januari 2015. Drs. F. van der Doe (1957) studeerde zeege schiedenis te Leiden en is als archivaris ver bonden aan het nationaal conserveringspro gramma voor het papieren erfgoed Metamor- foze op de Koninklijke Bibliotheek. Sinds 1998 is hij conservator van de volkenkundige verza meling van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen. Dr. L.F. van Driel (1944) studeerde Nederlandse taal- en letterkunde. Hij promoveerde op de taalkunde van de negentiende eeuw en schreef over allerlei taalkundigen. Na een biografie van J.H. van Dale (2003) concentreert hij zich op de cultuurgeschiedenis, vooral van westelijk Zeeuws-Vlaanderen. Drs. E.J.M. van der Geest (1955) studeerde soci aal-economische geschiedenis te Leiden en was wetenschappelijk medewerker van het Zeeuws Documentatiecentrum en conservator oude drukken en bijzondere collecties van de Zeeuwse Bibliotheek. Sinds 2001 is zij conservator van de volkenkundige verzameling van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Dr. T. van Gent (1967) is docent geschiedenis en politicologie aan University College Roose- velt. Hij promoveerde in 2009 aan de Universi teit van Amsterdam op het proefschrift Het falen van de Nederlandse gewapende neutrali teit, september 1939-mei 1940. Hij publiceert over militaire, maritieme en Zeeuwse geschie denis. 74 t Is vol van schatten hier

Zeeland | 2015 | | pagina 30