Zeeland Genootschapszaken Eric-Jan Weterings Nehalennia Van Nehalennia, tijdschrift over archeologie, cul tuurhistorie, streektaal en volkscultuur van Zee land en Goeree-Overflakkee, verscheen dit voor jaar de 187ste aflevering. In deze uitgave van de werkgroep Cultuurhistorie van het Genootschap en de Zeeuwse Dialect VerĂªnigieng veel aandacht voor Middelburg met artikelen over 'foute' infor matie op Middelburgse monumenten en 'Bachten Steene, een eerste blik in de beerputten'. Verder wordt onder meer stilgestaan bij vijftig jaar Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Contactadres: Werkgroep Cultuurhistorie, Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg, wch- zeeland@gmail.com. Voluta Van Voluta, het periodiek van de werkgroep Geo logie van het Genootschap, verscheen dit jaar het eerste nummer van de 21ste jaargang. Hierin veel aandacht voor botten en schelpen, een vraagge sprek met een verzamelaar en een opmerkelijk verhaal over een negenjarige die een mammoet- kies vond op het strand van de Banjaard. Contactadres: Secretariaat Zeeuws Genootschap of www.werkgroepgeologie.nl. Middeleeuwse gevel hersteld De restauratie van de middeleeuwse gevel aan de achterzijde van de Wagenaarstraat in Middelburg is binnenkort voltooid. Het herstelwerk gebeurde in opdracht van het Genootschap, de eigenaar van het monument. De houten gevel is een van de weinige exemplaren die uit de middeleeuwen bewaard zijn gebleven. Aanvankelijk stond deze De houten gevel aan de Lange Delft te Middelburg is in 1888 verplaatst naar de westzijde van het pand Wagenaarstraat 1 in Middelburg. Aquarel, 1816. Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata, 11-716. voor een pand aan de Lange Delft. Het Zeeuws Genootschap kreeg het object in 1888 geschonken en het verhuisde toen naar de westkant van het pand Wagenaarstraat 1, een pand dat het Genoot schap in datzelfde jaar kocht. Tot 1976 was het in gebruik als Genootschapsmuseum. Op de website van het Genootschap staat een uitgebreid artikel over de restauratie van de gevel. Genootschapszaken 75

Zeeland | 2015 | | pagina 31