rw f W w VAN CUTE LAND dgdrH| pZLLV RE h Omslag van het boekje Van pier vroolyke klantjes in het Zouteland. Collectie auteur. waar Van vier vroolyke klantjes zich afspeelt.2 De volgende reeksen vertellen over het strand, de zee, een storm, het kwijtraken van een bal, een vreselijk onweer en uiteindelijk de terugreis. Het verzenboek van Lysje is in dezelfde rijmende vers jes geschreven en op dezelfde manier geïllus treerd.Het is een idyllische wereld vol geluk. De teksten van deze twee boekjes zijn, zoals gezegd, geschreven door Elly Reitsma. In het bij schrift bij de afbeelding uit Van vier vroolyke klantjes in het Zouteland in Geschiedenis van Zeelanddeel 4 is het echter op dat punt goed misgegaan. Toen de beeldredacteur en de schrij ver van dit gedeelte op zoek waren naar gegevens over Elly Reitsma troffen zij in verschillende naslagwerken en catalogi aan dat het hier betrof Elisabeth Reitsma, waarbij soms opgemerkt werd dat zij de (eerste) echtgenote was van de uit Sluis afkomstige dichter en schrijver van streekromans Jan H. Eekhout (1900-1978). Nu is dat laatste inderdaad juist. Eekhouts geliefde werd in het najaar van 1929 de Groningse dichteres Elisabeth Reitsma (1897-1982). Ze trouwde in juni 1931 met Jan Eekhout die daarvoor naar Groningen ver huisde. Reitsma en Eekhout scheidden in 1942 toen de streekromanschrijver een relatie kreeg met de huishoudelijke hulp. Het leek een mooi bijschrift en de informatie was drie keer gecontroleerd, maar het is onjuist. Nos culpae et mea maxima culpa. Elly Reitsma van de versjes van Zoutelande en Lijsje is een andere Elisabeth Reitsma dan die van Jan Eek hout. De schrijfster van Van vier vroolyke klantjes in het Zouteland heette Elisabeth Joséphine van Maasdijk. Elisabeth van Maasdijk Elly van Maasdijk werd geboren op 2 februari 1895 in Breda en overleed 2 augustus 1977 in Oegstgeest. Zij trouwde in 1916 in Den Haag met Anne Tjitte Reitsma en werd zo Elly Reitsma. De Reitsma's vormden een familie van juristen. De schoonvader van Elisabeth van Maasdijk was 48 Elisabeth Reitsma

Zeeland | 2015 | | pagina 4