De auteurs in dit nummer schrift dat door de drukker is gebruikt en voor het eerst is gedrukt, zoals ook uit de inleiding kan worden afgeleid. De Vertroestinghe telt 264 bladen in octavo formaat (528 blz., 14 cm). Het is anoniem en een compilatie van oudere teksten die de geest ade men van de kringen rond de Moderne Devotie. Het is verdeeld in 27 hoofdstukken en bevat veel 'exempelen' om de lezer te troosten en te bemoe digen. In het eerste hoofdstuk wordt uitgelegd hoe iemand de staat van zaligheid kan bereiken door berouw en boetedoening. Die vertroestinghe der ghelatenre menschen. Hugo Jansz van Woerden, Leiden 1502 (Zeeuwse Bibliotheek, bruikleen Zeeuws Genootschap, 1110H15). P.J. Aarssen (1940) was lange tijd medewerker bij de Zeeuwse Bibliotheek. Verzamelt gegevens over Zeeuwse drukkers in de zestiende en zeventiende eeuw. Sinds een aantal jaren con servator Boeken van het Zeeuws Genootschap. Dr. L.F. van Driel (1944) studeerde Nederlandse taal- en letterkunde en geschiedenis. Hij pro moveerde op de taalkunde van de negentiende eeuw en schreef over verschillende taalkundi gen. In het voetspoor van zijn biografie over J.H. van Dale (2003) concentreerde hij zich op de cultuurgeschiedenis, vooral van westelijk Zeeuws-Vlaanderen. In 2015 verscheen zijn biografie van de schrijver Jan H. Eekhout. Johan Geerse (1957) is freelance-fotograaf. In 2014 verscheen zijn boek Die?... Die is naar Der Boede toe. Hierin wordt de ontwikkeling van het landhuis bij Vlissingen tot grootste verpleeginrichting van Nederland en weer terug beschreven. Fotografie is voor hem vooral de kunst van het kijken, een verbeelding van de soms alledaagse werkelijkheid, die hierdoor ineens bijzonder wordt. Walcheren, 1 62 'f 's van schatten hier Zeeland, verlaten gebouwen, het vastleggen van verval: het kan hem mateloos boeien. Drs. G.R. Heerebout (1946) is bioloog en sterk geïnteresseerd in historische biologie. Hij is vanwege het Zeeuws Genootschap conservator Naturalia in het Zeeuws Museum en hoofdre dacteur van het tijdschrift Zeeland. Karei Leeftink (1958) is boswachter, levensge nieter en de laatste stadsdichter van Middel burg. Ramon de Nennie is geboren in Den Haag (1958) en woont en werkt sinds 1980 in Zee land. Sinds 1996 is hij actief onder de bedrijfs naam decreet. Beroert kwasten, snaren, toetsen en bodhran, zowel bij dag als bij n8. Drs. R.M. Rijkse (1946) is neerlandicus en oud conservator Oud Bezit en Bijzondere Collecties van de Zeeuwse Bibliotheek. Thans is hij con servator Handschriften van het Zeeuws Genootschap.

Zeeland | 2015 | | pagina 36