Zeeland 25.1 ling tot op heden". Tijdens zijn verhaal deed hij proeven en toonde hij door hem gemaakte foto's. In 1894 werd in Middelburg een dependance van de vereniging Ons Huis opgericht. Deze ver eniging stelde zich ten doel volkshuizen te exploiteren waar mannen en kinderen uit de delburg van de Vereeniging tot Bevordering van Fabrieks- en Handwerksnijverheid in Nederland een avond. H. Japikse, directeur van de Rijks Hogere Burgerschool in Middelburg, hield een voordracht over de ontdekking van professor Röntgen. De avond werd besloten met het tonen Het indijken van de Schengepolder. Foto C.W. Bauer, 1874. ZA, ZG, ZI, III-336-3. arbeidersklasse hun maatschappelijke kansen konden vergroten los van politieke of godsdien stige stromingen. De Middelburgse vrijmetse laarsloge La Compagnie Durable steunde Ons Huis met een geldschenking en Bauer, die lid was van de loge, bood aan twee avonden iets over fotogra fie te komen vertellen. Deze lezingen vonden plaats begin 1895. Hij vertelde over de grote vlucht die de fotografie had genomen en de veel zijdige toepassingen die zij vond op het gebied van kunst en wetenschap. Tevens voerde hij ver schillende proeven uit. Het waren zeer geslaagde avonden. In januari 1897 organiseerde de afdeling Mid- van een röntgenfoto die Bauer aan het einde van de lezing had genomen van de hand van een meisje en die hij in enkele minuten had ontwik keld. Op het negatief was het beendergestel van de hand duidelijk zichtbaar. In zijn persoonlijk leven zat het Bauer niet mee. Hij kreeg zeven kinderen, vijf meisjes en twee jongens. Twee meisjes overleden op zeer jonge leeftijd. Zijn jongste zoon, zijn naamgenoot, overleed toen hij zeventien was en zijn echtge note Eveline Victorine Augusta Ahrensmann stierf plotseling in 1904. Ook in zakelijk opzicht begon het hem tegen te zitten. Hij klaagde rond 1900 over "slappe tij- De fotograaf Bauer 11

Zeeland | 2016 | | pagina 13