Het mooie was dat er tijdens die tocht een prach tige onderkaak van een mastodont werd opgevist die zich thans bevindt in het depot van het Zeeuws Museum in Middelburg. In 1975 werd de werkgroep Paleontologie omgedoopt tot werkgroep Geologie, en die naam draagt de werkgroep nog altijd. De naamsveran dering werd noodzakelijk geacht omdat een aan tal leden van GEA (Stichting Geologische Activi teiten) uit Zeeuws-Vlaanderen zich aansloot bij de werkgroep, waardoor ook andere geologische aspecten in beeld kwamen. Het werd toen ook logisch gevonden dat er een excursie werd geor ganiseerd naar een kolenmijn in Waterschei (Bel gië). Op initiatief van voorzitter Freddy van Nieulande werd in dat jaar in Goes een tentoon stelling gehouden met het thema 'Fossielen als document van het verleden'. Het tienjarig bestaan van de werkgroep in 1976 werd uitbundig gevierd met excursies naar Naturalis in Leiden en het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen in Brussel. Verder stonden in dat jaar excursies op het pro gramma naar de bouwput in Zandvliet en naar Olloy-sur-Virion in de Belgische Ardennen. Hans Gunst, Jacques Moraal en Dick Dumon Tak wer den benoemd tot lid van verdienste. In 1977 werd voor de leden van de werkgroep voor het eerst een cursus geologie verzorgd, door A.L. Husson en F.A.D. van Nieulande; de bijeen komsten vonden plaats ten huize van B. Weber in Middelburg. De cursus kreeg een vervolg in 1978. Verder was er wederom een aantal interessante excursies. In mei 1979 werd zelfs een excursie van meerdere dagen verzorgd in de Eifel. Het jaar 1979 was trouwens het eerste jaar waarin er maandelijks (met uitzondering van de zomer maanden) een presentatie werd verzorgd over onderwerpen die de wetenschappelijke basis van de werkgroep Geologie ten goede kwamen. Het aantal leden van de werkgroep bleef stabiel op circa negentig personen, waarvan er zo'n dertig actief deelnamen aan excursies en presentaties. Verzamelingen De werkgroep Geologie begon zich steeds meer te richten op verzamelingen. Zo verrichtte Dick Dumont Tak in 1983 een inventarisatie van fos siele zoogdieren. Twee jaar later werd in het Zeeuws Biologisch Museum (thans Terra Maris) in Oostkapelle een tentoonstelling ingericht met het thema 'Fossiele schelpen zoeken en vinden'. In het kader van het twintigjarig bestaan van de werkgroep werd in 1986 in het Zeeuws Museum de Mammoetzaal geopend door commissaris der Koningin dr. C. Boertien. In datzelfde jaar vond een inventarisatie plaats van de mollusken van Cadzand, hetgeen resulteerde in de beschrijving van 296 soorten, waarvan er 42 nog niet eerder beschreven waren in Nederland. In 1979 werd een begin gemaakt met het con serveren van de bottencollectie, en daarna wer den de collecties schelpen en mineralen aange pakt. Daar is tot op de dag van vandaag nog altijd een aantal conservatoren mee bezig, te meer daar Kies van een mastodont, in 1974 opgevist in de Oosterschelde. 14 50 jaar Geologi

Zeeland | 2016 | | pagina 16