er een bijna constante toevoer is van interessante stukken. Het is wel jammer dat de geïnteresseerde buitenwacht hier weinig van te zien krijgt. In 1987 overleed de oprichter en eerste voor zitter van de werkgroep Paleontologie, drs. Pico van der Feen. Op 21 november 1992 werd er een eerste determi natiebijeenkomst gehouden voor de fossielenatlas der gastropoden (tweekleppigen). De redactie werd gevoerd door Peter Moerdijk, namens de werkgroep Geologie, en dr. Frank Wesselingh (Naturalis). De determinatiebijeenkomsten lagen echter lange tijd stil vanwege drukke werkzaam heden van de redacteuren. In 1995 verscheen het eerste tijdschrift van de werkgroep Geologie, met de titel VolutaDe eerste redacteur was bestuurslid Harry Raad. Het tijd schrift waarin wetenswaardigheden van de werk groep worden vastgelegd, verschijnt nog steeds tweemaal per jaar. De bijeenkomsten van de werk groep vonden voor het eerst plaats in Huize 's-Hertogenbosch aan de Vlasmarkt in Middelburg. Daardoor werd het tevens mogelijk een bibliotheek in te richten waaruit de werkgroepsleden informa tie voor hun verzamelingen konden putten. De Kaloot Eind jaren negentig ontstonden er serieuze span ningen. De provincie Zeeland ontvouwde, samen met Zeeland Seaports, plannen om op het strand van De Kaloot een grootschalige containertermi- nal aan te leggen. Nu was en is het strand van De Kaloot een belangrijke vindplaats van fossiele schelpen en haaientanden. De werkgroep Geolo gie kwam in het geweer tegen dit voornemen, maar werd teruggefloten door het bestuur van het Genootschap. Het bleek dat de werkgroep geen rechtspersoon was en bovendien wilde het Genootschapsbestuur geen problemen krijgen met het provinciaal bestuur. Dit was echter onaccep tabel voor het bestuur en de leden van de werk groep Geologie. Een aantal leden richtte de ver eniging Redt De Kaloot op en vele leden van de werkgroep meldden zich aan als lid van deze ver eniging. Mede door de inspanningen van Redt De Kaloot werden de plannen voor de aanleg van de containerterminal, inmiddels de Westerschelde Container Terminal (WCT) gedoopt, door de Raad van State vernietigd. Het behoud van het strand van De Kaloot had wel tot gevolg dat de verhou- Drs. P.J. (Pico) van der Feen en dr. W.C.S. van Benthem Jutting in de tuin van hun villa De Wael.

Zeeland | 2016 | | pagina 17