ding tussen de werkgroep Geologie en het Genootschapsbestuur zodanig verstoord was, dat de leden van de werkgroep hun bestuur vroegen zich te bezinnen op een samengaan met de werk groep Tertiaire en kwartaire geologie (WTKG). Alvorens stappen daartoe te ondernemen werd seke een expositie gehouden van fossiele haaien- tanden uit de collectie van werkgroepslid Lex Kattenwinkel. In 2005 kreeg werkgroepslid Freddy van Nieulande, die tevens conservator bij het Zeeuws Museum is, in Schokland de prestigieuze Van der Schelpen zoeken op het terrein van Van der Ent in Yerseke. Linksboven Pico van der Feen, linksonder Gerard Geuze. een bestuursdelegatie, bestaande uit Frank Mous en schrijver dezes, afgevaardigd naar een gesprek met het Genootschapsbestuur. De sfeer tijdens dit overleg was aanvankelijk ijzig, maar er ontstond al snel een 'klik' tussen beide voorzitters. Dit resulteerde uiteindelijk in een goede samenwer king die tot op heden voortduurt en waarbij zowel het Genootschap als de werkgroep baat hebben. Het is opvallend dat het ledental van de werkgroep Geologie in deze periode opliep tot 112. In de jaren 2004 en 2005 werden succesvolle bottenvistochten op de Westerschelde georgani seerd nabij de Put van Terneuzen. Het topstuk was een fossiele versteende schedel van een spits- snuitdolfijn (Choneziphus planirostris). Verder werden er tijdens de jaarlijkse bottenvistochten met de ZZ10 van schipper Jaap Schot meerdere tanden en bulla's van fossiele walvissen opgevist. In 2004 werd in het Oosterscheldemuseum in Yer- Lijnprijs uitgereikt ter ere van zijn wetenschappe lijke bijdragen aan de Nederlandse geologie. Hij heeft zo'n vijftien wetenschappelijke publicaties op zijn naam staan. Vuistbijlen In 2008 ontving werkgroepslid Jan Meulmeester de belangrijke Britse 'Best Archaeologic Discovery Award' vanwege de vondst en de beschrijving van 28 vuistbijlen die afkomstig waren van een pre historische nederzetting op de Doggersbank in de Noordzee. De vondsten werden gedaan op het opslagterrein van SBV in Vlissingen. In december 2009 overleed het bestuurslid van het eerste uur, Jacques Moraal, op 81-jarige leeftijd. Hij was niet alleen bestuurslid, van 1966 tot 1993, maar ook conservator en twaalfjaar lid van het Genootschapsbestuur, waarvoor hij in 1992 de erepenning in ontvangst mocht nemen. 16 e0 jaar Geologi

Zeeland | 2016 | | pagina 18