Op zijn initiatief kwam in 1996 de bottenvistocht op de Westerschelde tot stand, en omdat hij in zijn actieve loopbaan loods was kregen werk groepsleden meerdere malen de kans om op de Hoge Springer vondsten te doen. In 2010 werd de atlas De fossiele schelpen van de Nederlandse kust, deel 1 - Tweekleppigen vol tooid en gepresenteerd op een bijeenkomst in Lei den bij Naturalis. De atlas is een wetenschappe lijke coproductie van Naturalis, de WTKG en de werkgroep Geologie. Inmiddels wordt er hard gewerkt aan deel 2 - Gastropoda (slakken). Met name de werkgroepsleden Peter Moerdijk, Freddy van Nieulande, Riaan Rijken en Dick Hoeksema leverden een substantiële bijdrage tijdens de peri odieke determinatiebijeenkomsten die deels in Vlissingen en deels in Leiden werden verzorgd. Elk jaar verzorgt de werkgroep Geologie een zevental presentaties. Dat gebeurt deels door de eigen leden maar ook door prominenten uit de wereld van de geologie. Naast deze presentaties wordt getracht om ten minste twee excursies op locatie te organiseren. Dat wordt echter steeds moeilijker omdat met name in het buitenland niet meer wordt toegestaan dat er op locatie gezocht wordt omdat handelaren voor eigen gewin ver nielingen aanrichten. In 2013 moest de werkgroep Geologie voor de zoveelste keer op zoek gaan naar een nieuwe locatie omdat het MicMec in Vlissingen door de gemeente werd gesloten. Tegenwoordig vinden de ledenbijeenkomsten plaats in de Willem (Veersche Poort) te Middelburg. Het aantal leden van de werkgroep blijft redelijk constant, hetgeen aan geeft dat de werkgroep Geologie nog steeds in een behoefte voorziet. Wat het bestuur van de werk groep bijzonder op prijs stelt is dat de voorzitter van het Genootschapsbestuur, indien zijn drukke agenda het toestaat, de presentaties bijwoont. In 2014 werd besloten om in het kader van het vijftigjarig bestaan van de werkgroep Geologie een bijzondere uitgave van de Voluta uit te bren gen. Omdat de opzet van deze uitgave zou over eenkomen met die van de boeken in de reeks Versteende schedel van een spitssnuitdolfijn (laat-mioceen), in 2005 opgevist in de Westerschelde. Fauna Zeelandica, werd overlegd met Het Zeeuwse Landschap. De directeur van Het Zeeuwse Landschap vond na ampele overwegin gen dat een boek met de titel Zeeuwse strandfos- sielen niet zou passen in de reeks en dus werd het een aparte uitgave in de stijl van de reeks Fauna Zeelandica. Werkgroepslid Harry Raad werd bereid gevonden de redactie ter hand te nemen, met een aantal kundige leden van de werkgroep Geologie als auteurs. Op zaterdag 12 maart 2016 werd het boek ten doop gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek door drie hoogleraren die hun sporen verdiend hebben in de geologie, te weten Salomon Kroonenberg, Jelle Reumer en Wim Backhuys.

Zeeland | 2016 | | pagina 19