Genootschapscolleges 2016-2017 Van september 2016 tot en met februari 2017 wor den opnieuw Genootschapscolleges verzorgd. Nog niet alle gegevens zijn bekend. In de loop van de zomer wordt het programma bekendgemaakt en gepubliceerd op de website www.kzgw.nl/agenda. Het programmaboekje wordt toegestuurd aan alle leden van het Zeeuws Genootschap. Daarin vindt u meer informatie over de lezingen, die worden gege ven in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Een boek met korting In oktober 2015 bracht de Oudheidkundige Kring 'De Vier Ambachten' haar Jaarboek 2014-2015 uit met de titel De Hattinga's. Predikanten, bestuurders en vooral kaartenmakers, hun geschiedenis en betekenis voor Hulst en Hulsterambacht. In de geschiedenis van de cartografie nemen drie Hattinga's, Willem Tiberius en zijn zonen Anthony en David, een eigen plaats in. In de achttiende eeuw hebben ze, voornamelijk werkende en wonende in Hulst, een groot aantal voor die tijd voortreffelijke kaarten vervaardigd. Niet alleen kaarten, maar ook andere gegevens over de Hattinga's worden gepubli ceerd in dit jaarboek waaraan achttien auteurs een bijdrage leverden en waarvoor inzage is verkregen in de archieven van de families Hattinga. Het boek telt 336 pagina's, heeft het formaat A4 oblong, een ingenaaide kaft, is in fullcolour gedrukt en bevat een groot aantal illustraties, vooral kaarten van de Hattinga's. De winkelprijs van het boek is 27,50. KZGW-leden betalen slechts 22,50. Het moet dan wel opge haald worden bij het secretariaat van het Zeeuws Genootschap. Indien u het naar uw huisadres ver zonden wilt hebben, betaalt u 26,95 (inclusief 4,45 verpakkings- en portokosten). Indien u het boek komt ophalen bij het secretariaat, kunt u bestellen via een mailtje met uw naam en adresgegevens naar info@zeeuwsgenootschap.nl. U ontvangt dan een factuur van 22,50 om het boek te betalen en bericht wanneer u het kunt komen ophalen. Indien u het boek thuis per post wilt ontvangen, kunt u uw bestelling plaatsen bij de OHK 'De Vier Ambachten' (penningmeester@devierambachten.nl) met vermelding van uw naam en adresgegevens en de uitdrukkelijke vermelding dat u KZGW-lid bent. Tevens dient u 26,95 over te maken op NL44 ABNA 0490 5580 62. U krijgt het boek thuisgestuurd nadat het bedrag is overgeschreven.

Zeeland | 2016 | | pagina 50