Zeeland 25.1 was. Door de nieuwste instrumenten en een grote verscheidenheid van stoffage kon hij ook in dit atelier alles vervaardigen wat op dit gebied ver langd werd. Zo paste hij "kooldrukphotografie" toe op porselein, een aardig sinterklaascadeau. In Nederland was email- en porseleinfotografie na 1862 een rage geworden. In november 1885 brak er brand uit in Bauers Vlissingse atelier. Door de aanwezigheid van brandbaar materiaal kon het vuur zich snel uit breiden, maar van alle kanten stroomde hulp toe zodat de brand al spoedig geblust was. Hoewel de schade groot was, kon er nog wel gewerkt wor den. Desondanks besloot Bauer zijn atelier te ver plaatsen. In januari 1886 kocht hij een stukje grond aan de Badhuisstraat in Vlissingen om er een woning en atelier te bouwen. Aan het eind van dat jaar waren huis en atelier gereed. De woning werd verhuurd. Het nieuwe atelier was dagelijks geopend. Bauer was dinsdag, vrijdag en zondag persoonlijk aanwezig. De andere dagen nam de heer Muns de zaken waar. Opdrachten Nog maar net in Goes gevestigd, kreeg Bauer samen met de fotografen Pieter Oosterhuis (1816 1885) en Dirk Niekerk (1824-1885) in 1867 opdracht tot het vastleggen van de waterstaat kundige werken ten behoeve van de aanleg van de Zeeuwse spoorlijn. Zijn leven lang heeft Bauer van de Waterstaat opdrachten ontvangen om dit soort grote projecten in heel Nederland te foto graferen. Een andere belangrijke opdracht was het foto graferen van de Grote Kerk in Veere. Met de inva sie van de Engelsen in 1809 had dit gebouw zijn functie als kerk verloren. Het had allerlei bestem mingen gehad: hospitaal, kazerne, bedelaarswerk huis en opslagruimte. In het gebouw waren de ramen dichtgemetseld en vier vloeren met negen zalen aangebracht. De vesting Veere werd in 1861 opgeheven en het rijk bood de kerk te koop aan aan de kerkelijke gemeente. Een wetsontwerp voor de verkoop werd in 1874 bij de Tweede Kamer De Loskade te Middelburg. Foto C.W. Bauer, ca. 1900. ZA, ZG, ZI, aanwinst 1057.

Zeeland | 2016 | | pagina 7