ingediend. De kerkenraad wilde het gebouw wel kopen om het daarna te laten slopen, waarmee ze een aardig geldbedrag zou verdienen. Toen het wetsontwerp al was ingediend kwamen de rijksar chitect Pierre J.H. Cuijpers en jhr. mr. Victor E.L. de Stuers, referendaris voor Kunsten en Weten- Bauer heeft hierna nog menig monument in Zee land gefotografeerd, onder andere in opdracht van de in Middelburg woonachtige J.A. Frederiks Deze was zijn loopbaan begonnen op het bureau van de hoofdingenieur van de Waterstaat te Mid delburg en via de aannemersfirma Van Uije was De Markt te Middelburg. Foto C.W. Bauer, ca. 1900. ZA, ZG, ZI, aanwinst 1055. schappen, alsnog in actie om te voorkomen dat de kerk verkocht en gesloopt zou worden. Zij dwon gen de Tweede Kamer tot het vragen om meer informatie. De architect Hugo P. Vogel uit Den Haag werd gevraagd de kerk te bekijken en advies uit te brengen. Bauer kreeg van de minister van Financiën in 1875 opdracht om foto's van zowel het interieur als het exterieur van de kerk te maken. Deze foto's worden beschouwd als de eer ste in Zeeland gemaakte monumentenfoto's. Het advies van Vogel was negatief. Er waren te veel vernielingen in het kerkgebouw aangebracht. De kerkvoogden waren vervolgens niet bereid het gebouw te aanvaarden onder de verplichting het te moeten behouden. Uiteindelijk werd besloten de kerk niet te verkopen. hij bouwkundig opzichter geworden. In die func tie was hij betrokken bij de restauratie van de Abdij in Middelburg (1885-1910) en liet hij Bauer foto's maken. Ook bij de restauratie van de kerk in Kapelle (1885-1910) werd Frederiks geraad pleegd en mocht Bauer enige foto's maken. Een andere activiteit van Bauer was het samenstellen van albums. Zo leverde hij twaalf foto's die hij in 1889 in Middelburg had gemaakt op de tentoonstelling 'Nijverheid en Kunst toege past op nijverheid' voor een album dat aangebo den werd aan mr. G.N. de Stoppelaar, voorzitter van de tentoonstellingscommissie. De Stoppelaar op zijn beurt bood deze twaalf foto's tijdens een gemeenteraadsvergadering in april 1890 namens Bauer ten geschenke aan de oudheidkamer. 6 De fotograaf Baue

Zeeland | 2016 | | pagina 8