Zeeland 25.1 Andere opdrachten waren het maken van foto's voor albums van vertrekkende functionarissen, zoals H.P.J. Tutein Nolthenius die van 1888 tot 1897 burgemeester van Vlissingen was. Bij zijn vertrek naar Apeldoorn ontving hij namens de gemeenteambtenaren een album met veertien foto's van Bauer in platinadruk, van onder andere de raadszaal, de burgemeesterskamer en de oud heidkamer. In augustus 1894 bezochten koningin-regen tes Emma en prinses Wilhelmina Zeeland. Hierbij werden meisjes in Zeeuwse klederdracht aan de vorstinnen voorgesteld. Als aandenken aan dit bezoek werd een album samengesteld met foto's van Bauer van de meisjes. Bauer liet deze foto's inkleuren door de in Middelburg geboren kunst schilder Jacob Huijbrecht Hollestelle (Middelburg 1858 - Dordrecht 1920), die al sinds 1884 teken leraar in Dordrecht was. Naast de twee albums met ingekleurde foto's voor de vorstinnen werden er nog twee vervaardigd, een voor het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en een voor het Rijksmuseum in Amsterdam. Het dagelijks werk van Bauer bestond uit het fotograferen van cartes de visite, grote salonpor- Fragment van de triomfboog in de Grote Kerk te Veere. Foto C.W. Bauer, 1875. ZA, ZG, ZI, II-1091-3. Carte de visite van Jan Adriaan Frederiks. Foto C.W. Bauer, 1901. ZA, ZG, ZI, IV-154-153. tretten, straten, gebouwen en landschappen in Zeeland. Een deel van zijn werk werd via de boekhandel verkocht. Toerisme Hoewel in 1837 het Badpaviljoen en in 1866 het Badhotel in Domburg waren geopend, was het aantal toeristen gering gebleven. Pas na de ope ning van de spoorlijn in 1872 en de aansluitende dienst van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland op Engeland was het toerisme aanzienlijk toege nomen. Bauer adverteerde vanaf 1885 in het Domburgsch Badnieuws dat hij in de zomer groe pen aan het strand in Zeeuwse dracht fotogra feerde. Hij kon voor Zeeuwse kleding zorgen. Dokter Mezger liet in 1886 in Domburg de villa Irma bouwen waar hij al spoedig patiënten uit binnen- en buitenland behandelde. Een van deze patiënten was de koningin van Roemenië. De fotograaf Bauer 7

Zeeland | 2016 | | pagina 9