Genootschapszaken pend hart van het hotel. Een blik achter de scher men van bijvoorbeeld de nachtportier, het kamer meisje en de hoteltechnicus geeft een aardig beeld van de diversiteit van de werkzaamheden. Het hotel is natuurlijk een dynamisch bedrijf en de illustrerende verhaaltjes hebben een uiterst positieve, klantvriendelijke toon. Een beetje een tonig wordt het als een beschrijving weer eens eindigt met opruimwerkzaamheden zodat de vol gende dag alles gewoon netjes opnieuw kan beginnen, ook al is dit de praktijk van alledag. De vele afbeeldingen en foto's maken het geheel tot een plezierig boek. De onderwerpen worden kort besproken, de hoofdstukjes zijn in overzichtelijke alinea's verdeeld en zowel in het Nederlands als in het Duits geschreven. Een enkele onscherpe foto doet geen afbreuk aan het feit dat de uitgever een mooi gedenkboek voor het Badhotel heeft neergezet. Ongetwijfeld zullen veel regelmatige gasten - en Domburgers zelf - de historie van het Badhotel herkennen en zelf aanvullingen en nieuw materi aal aandragen. Het zou leuk zijn als daarover in de toekomst gepubliceerd zou kunnen worden, in een uitgebreid artikel of, wellicht, in een tweede herziene druk. Renée van Vloten Met de conservatoren aan tafel Op 9 oktober jl. zaten conservatoren van het Genootschap aan tafel in het prachtige huis van de buitenplaats Overduin te Oostkapelle, heel plezierig beschikbaar gesteld door de familie Gunst. Het was prachtig weer en veel leden namen de gelegenheid te baat om de buiten plaats en het huis te bezichtigen. Een aantal leden had natuurlijk belangwekkende voorwer pen meegenomen en ook de conservatoren zelf hadden bijzondere voorwerpen bij zich. Over al die voorwerpen konden leuke verhalen verteld worden. Er waren kaarten, boeken, botjes, pren ten, en een volslagen onbegrijpelijk apparaatje uit de nalatenschap van de dichter P.C. Boutens. Daar wordt nog onderzoek naar gedaan en mocht er een lezer weten wat het is, dan horen we dat graag. Op de website van het Genoot schap is een aantal afbeeldingen van dit merk waardige voorwerp te zien: kzgw.nl/nieuws/ conservatoren-aan-tafel-oproep. Foto Marianne Gosseije. G.R. Heerebout 180 Boekbesprekingen - Geeuwtschapszake

Zeeland | 2016 | | pagina 44