Inhoudsopgave Bijdragen voor Zeeland kunnen aan de hoofdredacteur worden gezonden. De aanwijzigingen voor de auteurs zijn te vinden op de website: https://kzgw. nl/publicaties/tijdschrift zeeland/aanwijzingen-voor auteurs/ Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ISSN 0927-1279 Huib Zuidervaart 1 Het door George Sterlin in 1650 vervaardigde academisch spreekgestoelte van de Middelburgse 'Illustre School'. Wouter Troost 10 De installatie van Willem III tot Eerste Edele van Zeeland (september 1668). Jan Zwemer 17 Commentaar op sociale stijging en daling en op vrijgedrag. De rubriek 'Gemengde Berigten' van de Zierikzeesche Nieuwsbode in het derde kwart van de negentiende eeuw. Deel II. 't Is vol van schatten hier 23 Redactie G.R. Heerebout, hoofdredacteur I.H. Vogel-Wessels Boer, beeldredacteur A.J. Beenhakker W. van den Broeke M.A. Buise J.J. de Koning M.A. Wagensveld-Heeren Redactieadres Freddy van Nieulande De paalworm, Teredo navalis Linnaeus, 1758. Mark Bosselaers Fossiele potvistanden. Rubrieken Aanwinsten maart 27 Boekbesprekingen 31 G.R. Heerebout Oostmolenweg 49 4481 PK Kloetinge (0113) 213109 Gerard.Heerebout@gmail.com Voorzijde omslag: De Orateurstoel gefotografeerd in het Auditorium in de Abdij te Middelburg. Boven aan de muur hangt vermoedelijk het nu vermiste psalmbord dat ook door Sluyterman naar Delft is meegenomen. Foto 1905. Zeeuws Archief (ZA), Zeeuws Genootschap (ZG), Zelandia Illustrata (ZI), II-566. Vormgeving, productie en druk: Achterzijde omslag: Een Schouwse boer en boerin in afspraak om samen naar de markt te Zierikzee te gaan. ZA, ZG, ZI, Drukkerij Bareman III-949. Terneuzen

Zeeland | 2018 | | pagina 2