De auteurs in dit nummer gen op. De Duitsers gebruikten ze om aan te tonen dat het hen menens was. Na het afvuren van de dodelijke kogels werden de biljetten aan geplakt en zo werd een angstklimaat geschapen om de weerstand te breken. Het belang van goede conservering en onderzoek van de affiches wordt door de auteur benadrukt: naast informatie over de ontwikkelingen tijdens de Eerste Wereldoorlog kunnen ze onze ogen openen voor hedendaagse gebeurtenissen. K. Poschet duikt de geschiedenis in om stil te staan bij een bezoek aan Beveren in 1817 van kroonprins Willem Frederik, de latere koning Willem II. De relatie van de Hollandse vorsten met hun zuidelijke onderdanen was na de val van Napoleon eerst best hartelijk: de opkomende industrie in het zuiden en de handelsgeest en het koloniale imperium van het noorden konden tot een perfecte samenleving leiden. Willem Frederik werd dan ook enthousiast onthaald. Lang duurde het enthousiasme niet. Willem Frederik kwam steeds meer onder druk te staan vanwege dubi euze homoseksuele contacten in Brussel. Boven dien botste zijn populariteit met het ego van zijn vader en werd de verhouding nog slechter toen hij zich tijdens de Belgische Opstand opwierp als verzoener. In 1839 moest Willem I zich uiteinde lijk neerleggen bij de afscheiding, zijn zoon volgde hem op als koning Willem II. Na een moeilijke periode overleed deze in 1849, net 56 jaar oud. M.E.J. Bosselaers MA (1956) is conservator Zeezoogdieren vanwege het Zeeuws Genoot schap bij het Zeeuws Museum in Middelburg. Tevens is hij sedert 2002 research associate voor dezelfde dicipline bij het Koninklijk Bel gisch Instituut voor Natuurwetenschappen in Brussel. F.A.D. van Nieulande (1941) is conservator Mollusca (recent en fossiel) vanwege het Zeeuws Genootschap bij het Zeeuws Museum in Middelburg. Tevens is hij research associate voor dezelfde dicipline bij 'Naturalis' Biodiver sity Center te Leiden. Hij is ruim veertig jaar amateur-malacoloog/paleontoloog en gespecia liseerd in fossiele schelpen van het Cenozoïcum in West-Europa. Dr. W. Troost (1946) promoveerde in 1983 aan de rijksuniversiteit te Leiden op de Ierse poli tiek van stadhouder-koning Willem III en heeft daarna verschillende boeken en artikelen geschreven die het leven en werken van Wil lem III belichten. Van 1971-2008 was hij werk- zaam als leraar geschiedenis in het voortgezet onderwijs, eerst in Voorburg en vervolgens in Schiedam. Dr. H.J. Zuidervaart (1951) werkt tot 2019 als senior onderzoeker bij de afdeling weten schapsgeschiedenis van het Huygens Instituut (een instituut van de KNAW). Zijn belangrijk ste onderzoeksterrein is de geschiedenis van de wetenschap in de vroegmoderne tijd. In 2017 2018 vervult hij op voordracht van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen de positie van genootschapsfellow aan het University College Roosevelt te Mid delburg. Dr. J.P. Zwemer (1960) is freelance historicus, schrijver en tekstcorrector. Hij promoveerde in 1992 op de bevindelijk gereformeerden in de 20e eeuw ('In conflict met de cultuur', tekst op de website www.janzwemerschrijft.nl). Hij werkte onder meer mee aan 'Geschiedenis van Zeeland' en 'Middelburg. Gezicht van de stad'.

Zeeland | 2018 | | pagina 32